OFICJALNIE: Arsenić wraca do Ekstraklasy

OFICJALNIE: Arsenić wraca do Ekstraklasy fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Raków Częstochowa

Zoran Arsenić, w przeszłości w Polsce grający dla takich klubów jak Wisła Kraków i Jagiellonia Białystok, od teraz będzie reprezentował barwy Rakowa Częstochowa.

W ostatnich dniach zrobiło się o Chorwacie dosyć głośno. Wspólnie z agentem doszli bowiem do wniosku, że jego dalsza gra w HNK Rijeka nie ma sensu i należy poszukać nowego pracodawcy.

Uznano, że miejscem docelowym będzie dla niego Ekstraklasa. Tu bój o jego względy miały toczyć dwa zespoły, a konkretniej Wisła Kraków i Raków Częstochowa.

Ci pierwsi jednak zrezygnowali z pomysłu ponownego pozyskania Chorwata, dlatego też jasne stało się, że prawdopodobnie Arsenić zakotwiczy w zespole Marka Papszuna.

Jego wypożyczenie do Rijeki zostało zatem skrócone i teraz trafia on z Jagiellonii Białystok pod Jasną Górę.

Umowa zawarta między stronami ma być ważna do 30 czerwca 2021 roku. Raków zastrzegł sobie natomiast możliwość wykupienia piłkarza po wspomnianym okresie. Wtedy trzeba będzie zapłacić za niego blisko 300 tysięcy euro.

- Dzięki swojej uniwersalności Zoran może występować praktycznie na każdej pozycji w obronie. Jest też zawodnikiem dobrze znającym realia polskiej ekstraklasy. Wierzymy, że jego doświadczenie, umiejętności i charakter pozytywnie wpłyną na rywalizację w linii obrony oraz pozwolą na dalszy rozwój całego zespołu - powiedział dyrektor sportowy Rakowa, Paweł Tomczyk.

Arsenić, który w przeszłości bronił barw Wisły Kraków, rozegrał w tym sezonie łącznie dziesięć spotkań. Jego dorobek to jedna asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy