OFICJALNIE: Artiom Dziuba podpisał kontrakt z nowym zespołem

OFICJALNIE: Artiom Dziuba podpisał kontrakt z nowym zespołem fot. Maksim Konstantinov / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lokomotiw Moskwa

Artiom Dziuba, który trzy miesiące temu rozstał się z Adana Demirsporem, dołączył do Lokomotiwu Moskwa.

Przygoda Artioma Dziuby z Adana Demirsporem trwała niecałe trzy miesiące. Rosyjski napastnik rozegrał cztery mecze w lidze tureckiej (gol w debiucie z Fenerbahçe) i jeden w tamtejszym pucharze, po czym na początku listopada jego kontrakt został rozwiązany. Jak podawały media, przyczyniło się do tego to, że trener Vincenzo Montella przestał na niego stawiać, jak również problemy finansowe klubu.

Teraz 34-latek znalazł nowy zespół. Będzie występował w Lokomotiwie Moskwa, z którym podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2023 roku. W nowych barwach będzie grał z numerem 7 na koszulce.

Klub ze stolicy Rosji ma za sobą fatalną pierwszą część sezonu. Z dorobkiem 13 punktów zajmuje dopiero czternaste miejsce w tabeli rodzimej ekstraklasy.

Dziuba zna te rozgrywki jak własną kieszeń. Łącznie zanotował w nich 390 występów, 148 trafień i 86 asyst, reprezentując barwy Spartaka Moskwa, Toma Tomsk, FK Rostów, Arsienału Tuła oraz Zenitu. 55-krotny reprezentant Rosji dwukrotnie był królem strzelców ligi. Z Zenitem sięgnął po cztery mistrzostwa, trzy puchary i cztery superpuchary kraju.

***

Artiom Dziuba: Chciałbym na mundialu mieć szansę walki o wyjście z grupy z Polakami. Bydlaki…

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy