OFICJALNIE: Asano definitywnie odchodzi z Arsenalu. Japończyk zagra w Partizanie

OFICJALNIE: Asano definitywnie odchodzi z Arsenalu. Japończyk zagra w Partizanie fot. Partizan Belgrad
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Arsenal FC | FK Partizan

Arsenal oraz Partizan doszły do porozumienia w sprawie przenosin Takumy Asano.

Atakujący na Emirates Stadium trafił latem 2016 roku, gdy przelano na konto Sanfrecce Hiroshima cztery miliony euro. Piłkarz z Kraju Kwitnącej Wiśni nie zabawił jednak zbyt długo w Londynie i jeszcze przed końcem okna transferowego został wypożyczony na dwa sezony do Stuttgartu.

W Niemczech 24-letni obecnie zawodnik wystąpił w 45 spotkaniach, strzelił pięć goli i zanotował tyle samo. Pomimo tego, gdy wrócił do Anglii, kolejny raz podjęto decyzji o jego sezonowym wypożyczeniu, tym razem do Hannoveru. W zespole „Czerwonych” poszło mu jednak o wiele gorzej (15 meczów, gol i asysta), lecz w zaprezentowaniu pełni umiejętności przeszkodziły mu urazy.

Niemniej, po powrocie do Arsenalu uznano, że to już czas na definitywne rozstanie. W efekcie „Kanonierzy” zaakceptowali ofertę Partizana. Tym samym Takuma Asano za milion euro przeniósł się do Serbii i podpisał z nowym klubem umowę do 30 czerwca 2022 roku. Cofnięty napastnik, który odnajduje się także nieco wyżej, jak również na prawym skrzydle, w trzeciej ekipie poprzedniego sezonu będzie występował w koszulce z numerem 11.

Warto dodać, że 18-krotnemu reprezentantowi Japonii nie było dane zadebiutować w Arsenalu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy