OFICJALNIE: Assalé w Dijon. Wyrównany rekord transferowy

OFICJALNIE: Assalé w Dijon. Wyrównany rekord transferowy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Dijon

Dijon potwierdziło angaż Rogera Assalé.

„Les rouges” w poprzednim sezonie, jak wiemy przedwcześnie zakończonym, z trudem utrzymali się w Ligue 1. Finalnie zajęli oni szesnaste miejsce w tabeli, a ich ogromną bolączką było zdobywanie bramek.

Najlepszy strzelec drużyny w tych rozgrywkach - Mama Baldé - znajdował drogę do bramki rywali raptem sześć razy. Aby zatem poprawić siłę ognia, dyrekcja sprowadziła nowego atakującego.

Jest nim Roger Assalé, który przez całą kampanię 2019/2020, grając dla BSC Young Boys i CD Leganés, zgromadził 38 występów okraszonych dziewięcioma trafieniami i siedmioma kluczowymi podaniami.

Zakontraktowanie 20-krotnego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej, który może grać na kilku pozycjach (oprócz środka ataku, także zarówno prawe, jak i lewe skrzydło), nie było jednak tanie. Szwajcarzy na operacji zarobili cztery miliony euro, co oznacza, że Francuzi wyrównali własny rekord transferowy, ustanowiono w styczniu 2019 roku przy okazji zakupu Sory’ego Kaby.

Mierzący 167 centymetrów wzrostu zawodnik z nowym klubem podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku. Będzie on biegał po francuskich boiskach w trykocie z numerem 15.

Dla Dijon to już szóste wzmocnienie, po wcześniej potwierdzonych transferach chociażby Jonathana Panzo czy Alexa Dobre’a.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Żelisław Żyżyński żegna się z Canal+ Sport. Czas na nowe wyzwanie [OFICJALNIE] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Joe Willock przeżył chwile grozy. Wypadek piłkarza Arsenalu [WIDEO] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Premier League: Na razie tylko te DZIESIĘĆ klubów zagra z kibicami [OFICJALNIE] Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy