OFICJALNIE: Athletic sprowadza napastnika - wychowanka Realu Sociedad i syna jego legendy

OFICJALNIE: Athletic sprowadza napastnika - wychowanka Realu Sociedad i syna jego legendy
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Athletic Club | ABC

Athletic Club potwierdził angaż Kenana Kodro.

25-latek urodził się w Hiszpanii. W związku z tym posiada tamtejsze obywatelstwo, jednak ze względu na pochodzenie rodziców reprezentuje on barwy Bośni i Hercegowiny. Piłkarskie szlify środkowy napastnik zbierał w Antiguoko, w którym swoje pierwsze kroki w futbolu stawiali tacy zawodnicy jak Mikel Arteta, Xabi Alonso czy Aritz Aduriz. Następnie trafił on do akademii Realu Sociedad, lecz nie było mu danej awansować do pierwszego zespołu.

Świat o nim usłyszał dopiero, gdy przeniósł się do Osasuny. Później grał jeszcze w FSV Mainz, Grasshopperze i Kopenhadze. To właśnie z tej ostatniej drużyny został on wytransferowy do Athleticu.

To o tyle zaskakujące, że jego ojciec jest legendą innej baskijskiej ekipy, Realu Sociedad. Do Hiszpanii uciekał przed wojną na Bałkanach. W ciągu czterech sezonów strzelił 73 gole w 129 występach. Później był jeszcze zatrudniany przez były klub w charakterze asystenta pierwszego trenera oraz pełnoprawnego szkoleniowca zespołu rezerw. 

Kodro przenosi się z Kopenhagi do Athleticu za nieznaną kwotę. Natomiast z „Lwami” podpisał umowę do 30 czerwca 2022 roku z klauzulą odstępnego w wysokości 80 milionów euro. Jego prezentacja odbędzie się jutro o godzinie 11:00.

W obecnym sezonie 25-letni napastnik 19-krotnie wybiegał na boisko. Swoją obecność zaznaczył sześcioma trafieniami.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy