OFICJALNIE: Atlético Madryt ze sponsorem, który zacznie działać dopiero za... dwa lata

OFICJALNIE: Atlético Madryt ze sponsorem, który zacznie działać dopiero za... dwa lata fot. Media Whale Stock / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Atlético Madryt

Atlético Madryt zawarło wieloletni kontrakt sponsorski z saudyjskimi liniami lotniczymi Riyadh Air.

Logo przewoźnika znajdzie się w centralnym miejscu na przodzie koszulek meczowych, zastępując WhaleFin, firmę z branży kryptowalutowej, której sytuacja finansowa uległa w ostatnim czasie znacznemu pogorszeniu.

To pierwsza tego typu umowa podpisana przez Riyadh Air od czasu powstania w marcu bieżącego roku. Wartość kontraktu nie została ujawniona, ale szacowana jest na 45-50 milionów euro.

Riyadh Air został założony z inicjatywy Państwowego Funduszu Inwestycji Publicznych, będącego jednocześnie właścicielem czterech klubów Saudi Pro League - Al-Ittihad, Al-Hilal, Al-Nassr i Al-Ahli oraz angielskiego Newcastle United.

Nowy przewoźnik ma rozpocząć działalność w 2025 roku i w ciągu kolejnych pięciu lat uruchomić ponad 100 połączeń między Rijadem, stolicą Arabii Saudyjskiej, a miastami na całym świecie. Zamierza korzystać przy tym z najnowszych rozwiązań technologicznych.

Atlético Madryt dołącza zatem do grona czołowych klubów Europy, sponsorowanych przez linie lotnicze z Bliskiego Wschodu. Należą do nich także Arsenal, AC Milan, Olympique Lyon i Real Madryt, które współpracują z Emirates oraz Manchester City i FC Barcelona, które podpisały umowy odpowiednio z Etihad i Qatar Airways.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy