OFICJALNIE: Austria Wiedeń uciekła katu spod topora

OFICJALNIE: Austria Wiedeń uciekła katu spod topora fot. Yuri Turkov / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Austria Wiedeń

Kibice 24-krotnego mistrza ojczyzny Mozarta, Austrii Wiedeń, mogą odetchnąć z ulgą. Ich klubowi zostanie przyznana upragniona licencja na przyszłą kampanię ligowych rozgrywek.

Przypomnijmy, że początkowo wydawało się, że Austria Wiedeń nie ma szans na przystąpienie do przyszłego sezonu austriackiej Bundesligi. Zespół miał być zadłużony na 78 milionów euro, a główny sponsor „Fiołków” nie zapewniał gwarancji bankowych. Na szczęście najmniej optymistyczny scenariusz się nie sprawdził, co jest dobre dla całego austriackiego futbolu.

Z radości nie posiada się między innymi prezydent klubu, Frank Hansel:

- Cieszymy się oczywiście z tej wiadomości, tym bardziej, że cała austriacka piłkarska rodzina wykazała się wielką troską i życzyła nam pozytywnej decyzji. W wielu osobistych rozmowach zauważyliśmy, jak bliska jest nasza sytuacja wielu przyjaciołom, fanom, partnerom i sponsorom. Nasze podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przez ostatnich kilka tygodni niestrudzenie pracowali nad budowaniem przyszłości Austrii Wiedeń – stwierdził Hansel.

Lakoniczny komunikat w tej sprawie został ogłoszony na oficjalnej stronie austriackiej Bundesligi. Można tam przeczytać o sytuacji Austrii Wiedeń oraz jej imienniczki z Lustenau, która licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej nie otrzymała. Inna sprawa, że to nie ma kompletnie żadnego znaczenia, ponieważ Austria Lustenau walczy o utrzymanie w 2. Lidze.

„Komitet do spraw protestów Austriackiej Ligi Piłki Nożnej pod przewodnictwem adwokata dr. Andreasa Grundei przyznał FK Austria Wiedeń licencję (i aprobatę) na nadchodzący sezon 2021/22.

SC Austria Lustenau otrzymała licencję na grę w drugiej lidze, jednakże odmówiono jej licencji na najwyższą klasę rozgrywkową z powodu braku stadionu odpowiadającego wymogom Bundesligi.

Na tym kończy się procedura. Po zakończeniu postępowania wewnętrznego SC Austria Lustenau może w ciągu ośmiu dni wnieść skargę na odmowę przyznania licencji do Stałego Neutralnego Sądu Arbitrażowego, sądu polubownego w rozumieniu §§ 577 i nast. Austriackiego kodeksu postępowania cywilnego (ZPO).

Proces licencjonowania i zatwierdzania drużyn w przyszłym sezonie Bundesligi oficjalnie kończy się, gdy wszystkie kluby zostaną ogłoszone UEFA pod koniec maja” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie austriackiej Bundesligi.

Sportowo, tak jak finansowo, Austria Wiedeń stoi nie za dobrze, ale udaje jej się uniknąć katastrofy. Podopieczni Petera Stögera zajmują drugie miejsce w grupie „spadkowej”, ale mają bezpieczną, ośmiopunktową przewagę nad miejscem oznaczającym spadek z ligi.

MICHAŁ NIKLAS

Więcej na temat: Oficjalnie Austria Wiedeń Austria

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy