OFICJALNIE: Ayoub El Kaabi zaskoczył. Marokańczyk opuścił Turcję

OFICJALNIE: Ayoub El Kaabi zaskoczył. Marokańczyk opuścił Turcję fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Al-Sadd

Ayoub El Kaabi, którego wiązano z Trabzonsporem czy Konyasporem, nieoczekiwanie zmienił otoczenie. 29-latek zagra w Katarze.

Hatayspor po trzęsieniach ziemi, które nawiedziły Turcję, postanowił wycofać się z rozgrywek. Sternicy klubu doszli do wniosku, że umożliwią swoim piłkarzom zmianę pracodawcy.

Z tej możliwości skorzystali Bertuğ Yıldırım, Saba Lobzhanidze czy Sam Adekugbe.

O odejściu myślał również Ayoub El Kaabi. Zainteresowanie nim wyraziły Trabzonspor, Instanbul Başakşehir oraz Adana Demirspor, ale tylko Konyaspor przeszedł do konkretów.

Piłkarz ustalił warunki współpracy i wyczekiwaliśmy tylko na porozumienie między ekipami. Hatayspor zażądał opłaty za wypożyczenie, a wtedy dotychczasowy rywal z tureckiej ekstraklasy postanowił się wycofać.

W tej sytuacji Marokańczyk podjął zaskakującą decyzję. Obrał on bowiem kurs na Katar.

Al-Sadd, które w przeszłości trenował Xavi, ogłosiło transfer 29-latka. Podpisał on umowę ważną do 30 czerwca.

Skrzydłowy lub napastnik może pochwalić się rewelacyjnym rezultatem w kadrze Maroka. Rozegrał 36 meczów i strzelił aż 20 goli. Na mundial jednak nie pojechał.

Jego dorobek w koszulce Hataysporu to 55 występów, 26 bramek oraz cztery asysty.

Katarską drużynę prowadzi w tej chwili Juanma Lillo, były asystent Pepa Guardioli z Manchesteru City. Zajmuje ona trzecie miejsce w tamtejszej ekstraklasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy