OFICJALNIE: Bafodé Diakité w Lille OSC

OFICJALNIE: Bafodé Diakité w Lille OSC
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Lille OSC

Lille OSC oficjalnie potwierdziło transfer Bafodé Diakité.

To już ósmy letni transfer mistrza Francji z sezonu 2020/2021. Były reprezentant „Trójkolorwych” do lat 18 związał się z nowym pracodawcą kontraktem ważnym do końca czerwca 2026 roku.

Według nieoficjalnych doniesień, transakcja opiewa na kwotę w okolicy trzech milionów euro.

Skauci docenili Diakité nie tyle za duży wkład przy awansie Toulouse do Ligue 1, co za pogłębienie możliwości gry na różnych pozycjach. Choć 21-latek nominalnie pełni funkcję środkowego obrońcy, to z lepszą lewą nogą z powodzeniem radzi sobie także w bocznej strefie.

To dopiero pierwsza zmiana barw klubowych w karierze zawodnika z gwinejskim paszportem. Od najmłodszych lat Bafodé Diakité wychowywał się w szkółce „fioletowo-białych”, a do pierwszej drużyny na dobre przebił się w kampanii 2018/2019.

Tym samym działacze Lille zarejestrowali trzeci transfer gotówkowy przed rozpoczynającymi się zmaganiami ligowymi. Rachunek trzeba było pokryć także w przypadku sprowadzenia Mohameda Bayo z Clermont Foot (14 milionów euro) i Alexsandro z Chaves (dwa miliony euro).

Status wolnego agenta na piłkarza „Mastifów” zamienili z kolei Rémy Cabella, Akim Zedadka, Ismaily i Jonas Martin.

Podopieczni Paulo Fonseki w pierwszej kolejce podejmą Auxerre. Początek meczu w niedzielę o godzinie 15:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy