OFICJALNIE: Bakambu wreszcie zaprezentowany. WIELKI transfer!

OFICJALNIE: Bakambu wreszcie zaprezentowany. WIELKI transfer!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Beijing Guoan

Cédric Bakambu po długim oczekiwaniu może oficjalnie poczuć się zawodnikiem Beijing Guoan.

Jeszcze w styczniu Villarreal poinformował, że piłkarz wpłacił 40 milionów euro, czyli kwotę zapisaną w kontraktowej klauzuli. Jednak aż do wczoraj, czyli ostatniego dnia okna transferowego w Chinach, pozyskania Bakambu nie potwierdził Beijing Guoan.

Sprawę oficjalnego potwierdzenia opóźniały negocjacje w sprawie obowiązkowego w Chinach podatku od dużych transferów zagranicznych. Klub z Pekinu chciał obejść przepisy - w końcu w teorii Bakambu wykupił swoją umowę i przechodził do Chinese Super League na zasadzie wolnego transferu. Na nic jednak przekonywanie się nie zdało - chińska federacja zażądała należnej kwoty, która wyniosła mniej więcej 34 miliony euro. Łącznie więc transakcja opiewa na 74 miliony euro.

Bakambu związał się w Chinach umową do 31 grudnia 2021 roku. Za sobą ma już przygotowania z nowym klubem, bo zaczął z nim trenować zaraz po wpłaceniu klauzuli w styczniu.

26-letni napastnik reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga w trwającym sezonie LaLiga zdążył wystąpić w 15 meczach, strzelając dziewięć bramek. Do Hiszpanii przeniósł się latem 2015 roku z tureckiego Bursasporu. Jest z kolei wychowankiem Sochaux i US Ivry. Właśnie we francuskim Ivry się urodził i dorastał, stąd też późniejsze występy w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Francji. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy