OFICJALNIE: Barcelona odpowiedziała innym gigantom. Podpis i wielka klauzula

OFICJALNIE: Barcelona odpowiedziała innym gigantom. Podpis i wielka klauzula
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona

Barcelona poinformowała o dojściu do pełnego porozumienia z jednym ze swoich zawodników.

Nowym kontraktem z „Dumą Katalonii” związał się Oriol Busquets. Umowa będzie ważna do 30 czerwca 2021 roku, a wpisano w nią opcję przedłużenia o kolejne 24 miesiące. Barcelona zawarła w niej również klauzulę wykupu w wysokości aż 200 milionów euro.

Do niedawna wydawało się, że nienarzekający na brak zainteresowania 19-letni piłkarz odejdzie z katalońskiego klubu. Według „Mundo Deportivo” bardzo blisko jego przejęcia był Juventus. Koniec końców zdecydował się on jednak kontynuować karierę na Camp Nou.

Hiszpański defensywny pomocnik (nie jest on spokrewniony z Sergio Busquetsem) trafił do Barcelony w wieku ośmiu lat. Przechodząc przez kolejne klubowe szczeble, w końcu dotarł do rezerw oraz pierwszego zespołu „Dumy Katalonii”. W tych pierwszych rozegrał w minionym sezonie 22 ligowe spotkania. W drużynie prowadzonej przez Ernesto Valverde zadebiutował z kolei w listopadowym meczu Pucharu Króla z Realem Murcia (5:0).

Obecnie młody zawodnik, który jest reprezentantem Hiszpanii różnych kategorii wiekowych, wraca do pełni sił po odniesionej zimą kontuzji lewego kolana.  


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy