OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea

OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Aston Villa

Ross Barkley został piłkarzem Aston Villi na zasadzie wypożyczenia z Chelsea do 30 czerwca 2021 roku.

Barkley w Chelsea nie miałby większych szans na grę, więc przeprowadzka do Birmingham wydaje się dobrym posunięciem w kontekście Mistrzostw Europy w 2021 roku. Nic nie wiadomo, czy Aston Villa posiada opcję transferu definitywnego po uprzednim okresie wypożyczenia.

26-letni środkowy pomocnik do Chelsea przeniósł się w 2018 roku z Evertonu za około 15 milionów funtów. Jego umowa w Londynie obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Barkley, dzięki przenosinom do Aston Villi, będzie miał też zdecydowanie bliżej do domu rodzinnego, gdyż pochodzi z Liverpoolu. Tam też rozpoczął karierę piłkarską w barwach Evertonu, w którym grał od wieku dziecięcego aż do stycznia 2018 roku.

Bilans 33-krotnego reprezentanta Anglii w barwach Chelsea to 11 bramek i 11 asyst w 86 meczach.

Aston Villa tym samym przeprowadza piąty transfer letniego okna. Wcześniej sprowadzono bramkarza Emiliano Martíneza, prawego obrońcę Matty'ego Casha, skrzydłowego Bertranda Traoré i środkowego napastnika Ollie'ego Watkinsa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy