OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea

OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Aston Villa

Ross Barkley został piłkarzem Aston Villi na zasadzie wypożyczenia z Chelsea do 30 czerwca 2021 roku.

Barkley w Chelsea nie miałby większych szans na grę, więc przeprowadzka do Birmingham wydaje się dobrym posunięciem w kontekście Mistrzostw Europy w 2021 roku. Nic nie wiadomo, czy Aston Villa posiada opcję transferu definitywnego po uprzednim okresie wypożyczenia.

26-letni środkowy pomocnik do Chelsea przeniósł się w 2018 roku z Evertonu za około 15 milionów funtów. Jego umowa w Londynie obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Barkley, dzięki przenosinom do Aston Villi, będzie miał też zdecydowanie bliżej do domu rodzinnego, gdyż pochodzi z Liverpoolu. Tam też rozpoczął karierę piłkarską w barwach Evertonu, w którym grał od wieku dziecięcego aż do stycznia 2018 roku.

Bilans 33-krotnego reprezentanta Anglii w barwach Chelsea to 11 bramek i 11 asyst w 86 meczach.

Aston Villa tym samym przeprowadza piąty transfer letniego okna. Wcześniej sprowadzono bramkarza Emiliano Martíneza, prawego obrońcę Matty'ego Casha, skrzydłowego Bertranda Traoré i środkowego napastnika Ollie'ego Watkinsa.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy