OFICJALNIE: Bartosz Cybulski opuścił Derby County. Już szósta liga

OFICJALNIE: Bartosz Cybulski opuścił Derby County. Już szósta liga fot. Derby County
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AFC Fylde

Bartosz Cybulski udał się na następne wypożyczenie w swojej karierze. Tym razem obrał kurs na szóstoligowe AFC Fylde.

Polski napastnik ostatni występ w barwach Derby County zanotował w październiku zeszłego roku. Wtedy zagrał przez pełne 90 minut z Mansfield Town.

Grudzień przyniósł wypożyczenie do Solihull Moors. W tym zespole mógł on występować na piątym szczeblu rozgrywkowym na Wyspach Brytyjskich. Bilans? 11 spotkań oraz trzy gole.

Jako że piłkarz wrócił już na „stare śmieci”, a sztab szkoleniowy uznał go za melodię przyszłości, zapadła decyzja o następnym wypożyczeniu.

Tym razem Bartosz Cybulski stoi przed szansą pokazania swoich umiejętności w szóstoligowej National League North.

Jak wyznał 20-latek, na stole miał on oferty z piątego poziomu, ale wobec faktu, że AFC Fylde jest liderem tabeli i ma nie gorsze obiekty od tych z wyższego szczebla, wybrał właśnie ten klub.

– Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc drużynie wygrać ligę – powiedział podbudowany transferem zawodnik, która zagra z numerem 19.

Obok Cybulskiego przybył Nathan Delfouneso. 32-latek najwięcej czasu spędził w Blackpool, ale przywdziewał także trykot Aston Villi czy Bolton Wanderers.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy