OFICJALNIE: Bartosz Cybulski opuścił Derby County. Już szósta liga

OFICJALNIE: Bartosz Cybulski opuścił Derby County. Już szósta liga fot. Derby County
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AFC Fylde

Bartosz Cybulski udał się na następne wypożyczenie w swojej karierze. Tym razem obrał kurs na szóstoligowe AFC Fylde.

Polski napastnik ostatni występ w barwach Derby County zanotował w październiku zeszłego roku. Wtedy zagrał przez pełne 90 minut z Mansfield Town.

Grudzień przyniósł wypożyczenie do Solihull Moors. W tym zespole mógł on występować na piątym szczeblu rozgrywkowym na Wyspach Brytyjskich. Bilans? 11 spotkań oraz trzy gole.

Jako że piłkarz wrócił już na „stare śmieci”, a sztab szkoleniowy uznał go za melodię przyszłości, zapadła decyzja o następnym wypożyczeniu.

Tym razem Bartosz Cybulski stoi przed szansą pokazania swoich umiejętności w szóstoligowej National League North.

Jak wyznał 20-latek, na stole miał on oferty z piątego poziomu, ale wobec faktu, że AFC Fylde jest liderem tabeli i ma nie gorsze obiekty od tych z wyższego szczebla, wybrał właśnie ten klub.

– Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc drużynie wygrać ligę – powiedział podbudowany transferem zawodnik, która zagra z numerem 19.

Obok Cybulskiego przybył Nathan Delfouneso. 32-latek najwięcej czasu spędził w Blackpool, ale przywdziewał także trykot Aston Villi czy Bolton Wanderers.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy