OFICJALNIE: Bartosz Neugebauer i Maciej Białczyk w Chojniczance

2022-07-04 11:18:31; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Bartosz Neugebauer i Maciej Białczyk w Chojniczance Fot. Robson90 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Chojniczanka Chojnice

Chojniczanka Chojnice poinformowała o transferach Bartosza Neugebauera i Macieja Białczyka.

Chojniczanka Chojnice po awansie na zaplecze Ekstraklasy szuka wzmocnień. Celem będzie prawdopodobnie utrzymanie, ale do realizacji potrzebne są nowe twarze.

Wcześniej pierwszoligowy zespół zasilali Wojciech Błyszko, Robert Janicki, Bartłomiej Kalinkowski, Adam Ryczkowski oraz Szymon Stróżyński. Teraz do tej grupy dołączają także Bartosz Neugebauer oraz Maciej Białczyk.

Pierwszy z nich przenosi się do beniaminka z Górnika Zabrze w ramach wypożyczenia. Na mocy zawartej umowy będzie reprezentował ten zespół do 30 czerwca 2023 roku.

Bramkarz ostatnich kilka miesięcy spędził w GKS-ie Jastrzębie. Tam w 15 spotkaniach miał dwa czyste konta.

Białczyk podobnie, jak Neugebauer, zasilił pierwszoligowca w ramach transferu czasowego. Pogoń Szczecin doszła do porozumienia z Chojniczanką w kwestii kontraktu do 30 czerwca 2023 roku.

- Maciej ma za sobą bardzo udany sezon na boiskach trzeciej ligi, co nie mogło umknąć naszej uwadze. Ponadto chcemy iść w kierunku odpowiedniego zabezpieczenia formacji młodzieżowej, która da Trenerowi Kafarskiemu odpowiedni wachlarz rozwiązań na boiskach pierwszej ligi. Maciej trenuje z nami od początku okresu przygotowawczego i pokazał, że drzemią w nim spore możliwości - mówi dyrektor sportowy Dawid Frąckowiak.