OFICJALNIE: Basel sięga po wychowanka. Drugi zimowy transfer!

OFICJALNIE: Basel sięga po wychowanka. Drugi zimowy transfer!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Basel

Samuele Campo został nowym zawodnikiem FC Basel.

Ofensywny pomocnik przeniósł się do drużyny „Czerwono-Niebieskich” za nieujawnioną kwotę z Lausanne-Sport i po przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2022 roku.

Samuele Campo jest dobrze znany przedstawicielom ekipy z Bazylei, ponieważ to właśnie w tym klubie rozpoczynał swoją przygodę z futbolem.

22-letni zawodnik zaliczał w klubie z St. Jakob-Park występy w poszczególnych zespołach młodzieżowych, ale wówczas nie prezentował się w nich na tyle dobrze, aby awansować do pierwszej drużyny. Z tego też powodu Szwajcar zdecydował się na zmianę barw i w styczniu 2016 roku zasilił szeregi Lausanne-Sport.

Ofensywny pomocnik miał początkowo problemy z wywalczeniem miejsca w wyjściowym składzie ekipy ze Stade Olympique de la Pontaise, ale po uzyskaniu przez nią awansu do Swiss Super League stał się kluczowych zawodnikiem w zespole, dla którego rozegrał w sumie 59 spotkań i strzelił w nich jedenaście bramek oraz zanotował piętnaście asyst.

Młodzieżowy reprezentant Szwajcarii jest drugim zimowym wzmocnieniem FC Basel. Przed nim kontrakt z klubem podpisał inny były gracz „Czerwono-Niebieskich” - Fabian Frei.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy