OFICJALNIE: Basel sięga po wychowanka. Drugi zimowy transfer!

OFICJALNIE: Basel sięga po wychowanka. Drugi zimowy transfer! fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Basel

Samuele Campo został nowym zawodnikiem FC Basel.

Ofensywny pomocnik przeniósł się do drużyny „Czerwono-Niebieskich” za nieujawnioną kwotę z Lausanne-Sport i po przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2022 roku.

Samuele Campo jest dobrze znany przedstawicielom ekipy z Bazylei, ponieważ to właśnie w tym klubie rozpoczynał swoją przygodę z futbolem.

22-letni zawodnik zaliczał w klubie z St. Jakob-Park występy w poszczególnych zespołach młodzieżowych, ale wówczas nie prezentował się w nich na tyle dobrze, aby awansować do pierwszej drużyny. Z tego też powodu Szwajcar zdecydował się na zmianę barw i w styczniu 2016 roku zasilił szeregi Lausanne-Sport.

Ofensywny pomocnik miał początkowo problemy z wywalczeniem miejsca w wyjściowym składzie ekipy ze Stade Olympique de la Pontaise, ale po uzyskaniu przez nią awansu do Swiss Super League stał się kluczowych zawodnikiem w zespole, dla którego rozegrał w sumie 59 spotkań i strzelił w nich jedenaście bramek oraz zanotował piętnaście asyst.

Młodzieżowy reprezentant Szwajcarii jest drugim zimowym wzmocnieniem FC Basel. Przed nim kontrakt z klubem podpisał inny były gracz „Czerwono-Niebieskich” - Fabian Frei.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy