OFICJALNIE: Basel sięga po wychowanka. Drugi zimowy transfer!

OFICJALNIE: Basel sięga po wychowanka. Drugi zimowy transfer!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Basel

Samuele Campo został nowym zawodnikiem FC Basel.

Ofensywny pomocnik przeniósł się do drużyny „Czerwono-Niebieskich” za nieujawnioną kwotę z Lausanne-Sport i po przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2022 roku.

Samuele Campo jest dobrze znany przedstawicielom ekipy z Bazylei, ponieważ to właśnie w tym klubie rozpoczynał swoją przygodę z futbolem.

22-letni zawodnik zaliczał w klubie z St. Jakob-Park występy w poszczególnych zespołach młodzieżowych, ale wówczas nie prezentował się w nich na tyle dobrze, aby awansować do pierwszej drużyny. Z tego też powodu Szwajcar zdecydował się na zmianę barw i w styczniu 2016 roku zasilił szeregi Lausanne-Sport.

Ofensywny pomocnik miał początkowo problemy z wywalczeniem miejsca w wyjściowym składzie ekipy ze Stade Olympique de la Pontaise, ale po uzyskaniu przez nią awansu do Swiss Super League stał się kluczowych zawodnikiem w zespole, dla którego rozegrał w sumie 59 spotkań i strzelił w nich jedenaście bramek oraz zanotował piętnaście asyst.

Młodzieżowy reprezentant Szwajcarii jest drugim zimowym wzmocnieniem FC Basel. Przed nim kontrakt z klubem podpisał inny były gracz „Czerwono-Niebieskich” - Fabian Frei.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy