OFICJALNIE: Bayern otwiera okno. Nowy napastnik!

OFICJALNIE: Bayern otwiera okno. Nowy napastnik!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Bayern Monachium

Bayern Monachium potwierdził pozyskanie Sandro Wagnera z Hoffenheim.

Napastnik podpisał umowę do 30 czerwca 2020 roku. Co ciekawe, dostał numer „2” na koszulce. Według nieoficjalnych doniesień kwota transferowa wyniosła około 12 milionów euro, chociaż początkowo spekulowano nawet o 15 i więcej.

Przeprowadzka 30-letniego reprezentanta Niemiec wydawała się przesądzona, odkąd działacze obu klubów zaczęli otwarcie informować media o postępach w negocjacjach. Od początku było też wiadomym, że sam Wagner chce wrócić do Monachium, czyli jego rodzinnego miasta. Do stolicy Bawarii zresztą regularnie jeździł po treningach i meczach Hoffenheim, bo tam cały czas mieszka jego żona z dziećmi. Odległość między Sinsheim a Monachium to ponad 300 kilometrów.

Wagner jest wychowankiem Bayernu, który musiał opuścić w 2008 roku w poszukiwaniu regularnej gry. Wraca już jako ukształtowany zawodnik, który w trwającym sezonie strzelił cztery bramki i zaliczył dwie asysty w jedenastu meczach Bundesligi. W Bayernie, gdzie widzi się w nim zmiennika Roberta Lewandowskiego, z pewnością będzie chciał podkręcić statystyki i nawiązać do liczb z dwóch poprzednich sezonów, gdy strzelał 11 i 14 bramek, a tym samym zagwarantować sobie miejsce w kadrze na Mistrzostwa Świata w Rosji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy