Oficjalnie: Ben Haim w Sparcie. Rekord transferowy!

Oficjalnie: Ben Haim w Sparcie. Rekord transferowy!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Sparta

Tal Ben Haim dołączył do Sparty.

Klub z Pragi poinformował, że sfinalizował transfer z udziałem wspomnianego piłkarza. 27-latek pomyślnie przeszedł testy medyczne i złożył podpis pod umową obowiązującą do 30 czerwca 2021 roku.

Czesi zapłacą za niego 2,9 miliona euro, czyli wysokość klauzuli odstępnego w jego dotychczasowym kontrakcie z Maccabi Tel Aviv. Sam piłkarz zagwarantował sobie z kolei roczną pensję na poziomie miliona euro.

Skrzydłowego nie należy mylić z innym Talem Ben Haimem, czyli 35-letnim obrońcą, znanym przede wszystkim z występów w Chelsea. Co ciekawe, obaj panowie dzielili ostatnio jedną szatnię.

Co istotne, Sparta dokonała właśnie swojego najdroższego transferu w historii (dotychczas najwięcej wydano na Alana Kadleca - 2,6 miliona euro przed rokiem). To już siódme letnie wzmocnienie klubu, który w tym oknie wydał już 6,8 miliona euro. Trzeba też uwzględnić wysokie zarobki nowego trenera - Andrei Stramaccioni. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne OFICJALNIE: Jakub Wilk w Tarnovii Tarnowo Podgórne Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy