OFICJALNIE: Benfica z czwartym zimowym transferem. Trzeci obiecujący nabytek z Ameryki Południowej

OFICJALNIE: Benfica z czwartym zimowym transferem. Trzeci obiecujący nabytek z Ameryki Południowej
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: SL Benfica

W środowy wieczór Benfica zakomunikowała o pozyskaniu Gianluki Prestianniego na zasadzie transferu definitywnego.

Prestianni przeniósł się do obrońcy tytułu mistrza Portugalii z ojczyźnianego CA Vélez Sarsfield. Strony ustaliły kwotę transakcji z udziałem młodego skrzydłowego na dziewięć milionów euro.

Umowa, pod którą podpis złożył 18-latek, zakłada współpracę do 30 czerwca 2029 roku.

Posiadający również włoskie obywatelstwo zawodnik przyszedł na świat 31 stycznia 2006 roku w miejscowości Ciudadela, leżącej w okolicach Buenos Aires. Począwszy od kariery juniorskiej do ostatnich chwil nieprzerwanie rozwijał swoje umiejętności w lokalnym Vélezie.

Debiut w seniorach zanotował 25 maja 2022 roku, wchodząc na ostatni kwadrans spotkania z Estudiantes de la Plata w ramach Copa Libertadores.

Od tamtego momentu rozegrał łącznie na wszystkich frontach 39 meczów, zdobywając trzy bramki i notując asystę.

Jego wyróżniająca się aktywność została doceniona przez selekcjonera juniorskiej reprezentacji, Pablo Aimara. Na poziomie do lat 17 zagrał tylko w towarzyskich pojedynkach. Przy ośmiu meldunkach wykręcił jednak lepszy indywidualny dorobek, aniżeli w klubie (trzy trafienia, dwie asysty).

To czwarte zimowe wzmocnienie lizbońskich „Orłów” po przybyciu Marcosa Leonardo z Santosu, Benjamína Rollheisera z Estudiantes de la Plata oraz Álvaro Carrerasa z Manchesteru United.

Okno transferowe w Liga Sagres dobiega końca 2 lutego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy