OFICJALNIE: Beniaminkowie z licencją na grę w Ekstraklasie!

OFICJALNIE: Beniaminkowie z licencją na grę w Ekstraklasie! fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: Raków Częstochowa | ŁKS Łódź

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła przyznać Rakowowi Częstochowa i ŁKS-owi Łódź licencję na grę w nadchodzącym sezonie Ekstraklasy.

Oba kluby powracające po dłuższej przerwie do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju nie mogły być pewne otrzymania pozwolenia na grę w polskiej elicie ze względu na stan posiadanych obiektów sportowych.

Zespół z Częstochowy już przed wywalczeniem awansu zdawał sobie doskonale z tego sprawę i sondował możliwość rozgrywania meczów domowych w miejscowościach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów takich jak Bełchatów czy Katowice. Ich ostateczny wybór padł jednak na Stadion Ludowy w Sosnowcu.

Z kolei ŁKS nie został zmuszony do przeprowadzki, ale musi na swoim obiekcie z jedną trybuną dokonać kilku zmian, aby dostosować go do wymogów ekstraklasowych.

- Mamy obowiązek poprawić kilka mało istotnych rzeczy na naszym stadionie. Brakuje między innymi rusztowania na kamerę za bramką, przyłącza internetowego dla telewizji, podestu dla kamer na sali konferencyjnej czy barier kierujących przy wejściach dla kibiców. Z tego względu nałożono na nas również nadzór infrastrukturalny - powiedział Dariusz Lis, dyrektor łódzkiego klubu.

Każdy beniaminek wchodzących do najwyższej klasy rozgrywkowej jest także obejmowany nadzorem finansowym.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy