OFICJALNIE: Benjamin Lecomte w AS Monaco

OFICJALNIE: Benjamin Lecomte w AS Monaco fot. AS Monaco
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Monaco

Benjamin Lecomte został nowym zawodnikiem AS Monaco.

Media we Francji poinformowały już jakiś czas temu, że Ruben Aguilar i Benjamin Lecomte doszli do porozumienia z władzami AS Monaco w kwestii warunków finansowych indywidualnych kontraktów.

Klub z Księstwa dość długo prowadził negocjacje z przedstawicielami Montpellier, ale w końcu udało mu się wypracować zadowalający obie strony kompromis w sprawie pozyskania drugiego z wymienionych zawodników, który przenosi się do drużyny ze Stade Louis II na zasadzie transferu definitywnego za kwotę oscylującą w granicach trzynastu milionów euro i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2024 roku.

Kwota zarobiona z tytułu sprzedaży 28-latka jest dla ekipy ze Stade de la Mosson drugą największą w historii. Za wyższą sumę szeregi „La Paillade” opuścił tylko Nordi Mukiele, który za szesnaście milionów euro przeszedł do RB Lipsk.

Benjamin Lecomte należał w ostatnich dwóch sezonach do wyróżniających się zawodników Montpellier. W sumie rozegrał 79 spotkań w barwach tego zespołu i zachował w nich 25 czystych kont.

Były reprezentant francuskiej młodzieżówki będzie w nowym klubie rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie z Diego Benaglio i Danijelem Subašiciem.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy