OFICJALNIE: Bentaleb przesunięty do rezerw Schalke

OFICJALNIE: Bentaleb przesunięty do rezerw Schalke fot.
Karol Brandt
Źródło: Schalke | Kicker

FC Schalke 04 poinformowało, że Nabil Bentaleb został przeniesiony do drużyny rezerw. Algierczyk miał naruszyć wewnętrzny regulamin klubu.

Przypomnijmy, że kilka dni temu zwolniony z posady szkoleniowca „Czeladników” został Domenico Tedesco. Niemiec włoskiego pochodzenia nie miał najlepszych relacji z lwią częścią zespołu i był to jeden z powodów jego rozstania z klubem z Gelsenkirchen.

Gdy zespół tymczasowo objął Huub Stevens, przywrócił on do składu Marka Utha, Amine’a Harita i Hamzę Mendyla. Pomimo tego Schalke przegrało wczoraj z Lipskiem 0:1. W spotkaniu tym udziału nie wziął Nabil Bentaleb, który od czasu wtorkowej potyczki z Manchesterem City zmaga się z problemami zdrowotnymi. Konkretnie Algierczyk skarży się na bóle w okolicach pachwin i na ten moment może on wykonywać jedynie lekkie ćwiczenia mające na celu jego powrót do zdrowia. 

Dzisiaj „Królewsko-Niebiescy” wydali komunikat, w którym poinformowali, że z powodów dyscyplinarnych 24-letni defensywny pomocnik został przesunięty do drużyny rezerw. Nie podano jednak, jak długo taki stan rzeczy się utrzyma. 

W obecnym sezonie były piłkarz Tottenhamu Hotspur był ważną częścią zespołu i jak dotąd rozegrał 33 spotkania, strzelił osiem goli i zanotował asystę. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy