Oficjalnie: Biliński w Śląsku

Oficjalnie: Biliński w Śląsku
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Śląsk Wrocław

Kamil Biliński został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław.

27-letni napastnik tym samym powraca do swojego pierwszego klubu w profesjonalnej karierze. Podczas poprzedniego pobytu w pierwszej drużynie wrocławskiego zespołu zaliczył 32 występy, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Po kilku wypożyczeniach, latem 2012 roku został sprzedany do litewskiego Żalgrisu Wilno. Biliński był jedną z najważniejszych postaci klubu, z którym zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju. 

W styczniu 2014 roku Polak trafił do Dinama Bukareszt. Podczas półtorarocznego pobytu w stolicy Rumunii w 51 spotkaniach zdobył 18 goli, przez pewien czas pełnił też funkcję kapitana drużyny. Pod koniec czerwca rozwiązał on kontrakt z klubem, ponieważ ten popadł w ogromne problemy finansowe. Władze Śląska od dłuższego czasu obserwowały sytuację Blińskiego i prowadziły z nim negocjacje. 

Nowy nabytek "Wojskowych" związał się z klubem dwuletnią umową. To kolejny, po Adamie Kokoszce, Marcelu Gecovie i Jacku Kiełbie, letni transfer do zespołu prowadzonego przez Tadeusza Pawłowskiego.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników (w tym... Xavi 🤔) Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników (w tym... Xavi 🤔) Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy