Oficjalnie: Biliński w Śląsku

Oficjalnie: Biliński w Śląsku fot. Transfery.info
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Śląsk Wrocław

Kamil Biliński został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław.

27-letni napastnik tym samym powraca do swojego pierwszego klubu w profesjonalnej karierze. Podczas poprzedniego pobytu w pierwszej drużynie wrocławskiego zespołu zaliczył 32 występy, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Po kilku wypożyczeniach, latem 2012 roku został sprzedany do litewskiego Żalgrisu Wilno. Biliński był jedną z najważniejszych postaci klubu, z którym zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju. 

W styczniu 2014 roku Polak trafił do Dinama Bukareszt. Podczas półtorarocznego pobytu w stolicy Rumunii w 51 spotkaniach zdobył 18 goli, przez pewien czas pełnił też funkcję kapitana drużyny. Pod koniec czerwca rozwiązał on kontrakt z klubem, ponieważ ten popadł w ogromne problemy finansowe. Władze Śląska od dłuższego czasu obserwowały sytuację Blińskiego i prowadziły z nim negocjacje. 

Nowy nabytek "Wojskowych" związał się z klubem dwuletnią umową. To kolejny, po Adamie Kokoszce, Marcelu Gecovie i Jacku Kiełbie, letni transfer do zespołu prowadzonego przez Tadeusza Pawłowskiego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [28/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/01/2023] OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną Rywal Lecha Poznań osłabia się. Druga co do wielkości sprzedaż w historii klubu na ostatniej prostej Rywal Lecha Poznań osłabia się. Druga co do wielkości sprzedaż w historii klubu na ostatniej prostej Chelsea dopina transfer z myślą o następnym sezonie Chelsea dopina transfer z myślą o następnym sezonie Marcelo Bielsa z zaskakującym warunkiem podjęcia pracy w Evertonie Marcelo Bielsa z zaskakującym warunkiem podjęcia pracy w Evertonie OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy