OFICJALNIE: Bjarnason dołączył do islandzkiej kolonii w Katarze

OFICJALNIE: Bjarnason dołączył do islandzkiej kolonii w Katarze
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al-Arabi

Birkir Bjarnason został piłkarzem Al-Arabi w Katarze. Tym samym błyskawicznie zastąpił kontuzjowanego rodaka na środku pomocy.

Trener Al-Arabi, Heimir Hallgrímsson, postanowił nie zwlekać po urazie odniesionym przez Arona Gunnarssona i w jego miejsce sprowadził Bjarnasona. Pośpiech był wskazany, gdyż w Dosze oczekiwania zostały rozbudzone świetnym początkiem sezonu i obecnie drugą lokatą w tabeli ligi katarskiej.

31-letni Bjarnason profesjonalną karierę zaczynał w Norwegii, by przez belgijski Standard Liège przenieść się do Włoch. Tam grał w Pescarze i Sampdorii. Potem występował w Szwajcarii w FC Basel i w Anglii dla Aston Villi.

Latem AV zdecydowała się na pożegnanie go i od tego czasu poszukiwał klubu. Jego zatrudnienie rozważały Derby County i Stoke City z Championship, jednak wybawieniem okazała się z pewnością bardzo atrakcyjna finansowo oferta z klubu prowadzonego przez byłego selekcjonera reprezentacji Islandii. 

W Al-Arabi skompletowano ciekawy skład ze znanymi obcokrajowcami na czele - Gunnarssonem, Markiem Muniesą i Pierre-Michelem Lasoggą.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy