OFICJALNIE: Boca Juniors mistrzem Argentyny w dramatycznych okolicznościach. Pomogło... River Plate [WIDEO]

Remis w ostatniej kolejce rundy jesiennej wystarczył Boca Juniors do zdobycia 29. w historii mistrzostwa Argentyny. Po podziale punktów losy tytułu nie leżały jednak w ich rękach.

Przed finałową serią gier z „pole position” startowała drużyna Boca Juniors, mająca punkt przewagi nad jedynym rywalem o najcenniejsze trofeum w kraju, Racing Club de Avellaneda. „Los Xeneizes”, bez większej troski o los swojego głównego oponenta, musieli pokonać u siebie CA Independiente - ekipę ze środka tabeli.

Pierwszy gwizdek na Estadio Alberto José Armando wybrzmiał o 22:00 czasu polskiego. Ostatnim kwadransie pierwszej połowy przebieg spotkania wymknął się spod kontroli domowników. Przyjezdni objęli prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym przez Leandro Fernándeza. Po chwili stan rywalizacji wyrównał jednak inny z Fernandezów - Guillermo.

Na początku drugiej połowy wszystko zaczęło iść zgodnie z planem. Bramkę na 2:1 dla gospodarzy zdobył Sebastian Villa.

Najgorsze miało jednak dopiero nadejść. W 81. minucie zrobiło się 2:2 za sprawą Javiera Vallejo. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie.

Równolegle, o identycznej porze, Racing Club de Avellaneda mierzył się z River Plate. Była to wyjątkowa okazja, w której kibice Boca Juniors musieli ściskać kciuki za swojego odwiecznego rywala.

Liczący się do końca w walce o tytuł podopieczni Fernando Gago otworzyli wynik w pierwszej połowie. „Jedenastkę” wykorzystał Matias Rojas.

Ostatnie słowa należały jednak do gości. Dwa trafienia Miguela Borji w 80. i piątej minucie doliczonego czasu uporządkowały układ tabeli. W taki oto sposób Boca Juniors przyszło dołożyć do gabloty mistrzostwo po ponad dwuletniej przerwie.

Punktem kulminacyjnym pojedynku z udziałem Racingu Club była 90. minuta. Do wykonania rzutu karnego podszedł Jonathan Galván, lecz strzał wybronił golkiper River Plate Franco Armani.

Ostatecznie Boca Juniors zakończyła Clausurę (rundę jesienną) na czele z przewagą dwóch punktów nad „La Academia”.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nacho chce grać w tej lidze. „Nie przestają do niego dzwonić” Nacho chce grać w tej lidze. „Nie przestają do niego dzwonić” Wysłali skauta! Sebastian Szymański pod baczną obserwacją nowego klubu Wysłali skauta! Sebastian Szymański pod baczną obserwacją nowego klubu To cele transferowe Jagiellonii Białystok To cele transferowe Jagiellonii Białystok Tomasz Hajto planuje powrót na ławkę trenerską? „Jak to widzę, chętnie pokazałbym, jak się prowadzi zespół” Tomasz Hajto planuje powrót na ławkę trenerską? „Jak to widzę, chętnie pokazałbym, jak się prowadzi zespół” „Obserwują go w każdym spotkaniu”. Gwiazda Górnika Zabrze rozchwytywana „Obserwują go w każdym spotkaniu”. Gwiazda Górnika Zabrze rozchwytywana João Cancelo roztrzęsiony po meczu Ligi Mistrzów. „Życzą śmierci mojemu dziecku. Krytykujcie mnie, ale zostawcie moją rodzinę” João Cancelo roztrzęsiony po meczu Ligi Mistrzów. „Życzą śmierci mojemu dziecku. Krytykujcie mnie, ale zostawcie moją rodzinę” Zinédine Zidane zainteresowany pracą w tym klubie! „Monitoruje sytuację” Zinédine Zidane zainteresowany pracą w tym klubie! „Monitoruje sytuację”