OFICJALNIE: Boenisch rozpoczął treningi z nowym klubem. Po ponad półtora roku przerwy od gry!

OFICJALNIE: Boenisch rozpoczął treningi z nowym klubem. Po ponad półtora roku przerwy od gry!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Austria Wiedeń

Sebastian Boenisch rozpoczął treningi z Austrią Wiedeń.

Były reprezentant Polski po raz ostatni pojawił się na boisku 30 kwietnia 2017 roku. Wtedy to jego TSV Monachium uległo Eintrachtowi Brunszwik w stosunku 0:1. Kilka tygodni później umowa z tym zespołem wygasła, a on bezskutecznie poszukiwał nowego pracodawcy.

Możliwe jednak, że karta się odwróci i ponownie będzie nam dane zobaczyć 31-latka w warunkach meczowych. W sobotę bowiem rozpoczął on treningi z Austrią Wiedeń. Zaliczył już testy wydolnościowe. W najbliższą środę natomiast będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności w spotkaniu kontrolnym z drużyną Wiener Neustadt.

- Sebastian od jakiegoś czasu poszukuje nowego miejsca pracy, więc rozpoczął przygotowania z nami. Jest to szansa dla niego, jak i dla nas. W najbliższym czasie przyjrzymy się jego poczynaniom — powiedział dyrektor sportowy, Ralf Muhr.

Lewy obrońca posiada niezwykle bogate „CV”. W swojej karierze miał bowiem okazję reprezentować barwy takich klubów jak, chociażby Schalke, Bayer Leverkusen, czy Werder Brema. Jego ostatnim pracodawcą było TSV Monachium.

W międzyczasie Boenischa łączono między innymi z przeprowadzką do Korony Kielce. Ostatecznie jednak strony nie doszły do porozumienia.

31-latek, który mieszka w Wiedniu, ma na swoim koncie czternaście występów w reprezentacji Polski.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy