OFICJALNIE: Boenisch rozpoczął treningi z nowym klubem. Po ponad półtora roku przerwy od gry!

OFICJALNIE: Boenisch rozpoczął treningi z nowym klubem. Po ponad półtora roku przerwy od gry!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Austria Wiedeń

Sebastian Boenisch rozpoczął treningi z Austrią Wiedeń.

Były reprezentant Polski po raz ostatni pojawił się na boisku 30 kwietnia 2017 roku. Wtedy to jego TSV Monachium uległo Eintrachtowi Brunszwik w stosunku 0:1. Kilka tygodni później umowa z tym zespołem wygasła, a on bezskutecznie poszukiwał nowego pracodawcy.

Możliwe jednak, że karta się odwróci i ponownie będzie nam dane zobaczyć 31-latka w warunkach meczowych. W sobotę bowiem rozpoczął on treningi z Austrią Wiedeń. Zaliczył już testy wydolnościowe. W najbliższą środę natomiast będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności w spotkaniu kontrolnym z drużyną Wiener Neustadt.

- Sebastian od jakiegoś czasu poszukuje nowego miejsca pracy, więc rozpoczął przygotowania z nami. Jest to szansa dla niego, jak i dla nas. W najbliższym czasie przyjrzymy się jego poczynaniom — powiedział dyrektor sportowy, Ralf Muhr.

Lewy obrońca posiada niezwykle bogate „CV”. W swojej karierze miał bowiem okazję reprezentować barwy takich klubów jak, chociażby Schalke, Bayer Leverkusen, czy Werder Brema. Jego ostatnim pracodawcą było TSV Monachium.

W międzyczasie Boenischa łączono między innymi z przeprowadzką do Korony Kielce. Ostatecznie jednak strony nie doszły do porozumienia.

31-latek, który mieszka w Wiedniu, ma na swoim koncie czternaście występów w reprezentacji Polski.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Simović do Ekstraklasy?! Simović do Ekstraklasy?! Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Manchester City planuje przebudowę składu. Przynajmniej trzy transfery Manchester City planuje przebudowę składu. Przynajmniej trzy transfery Szef ochrony klubu nocnego tłumaczy zamieszanie z Hålandem Szef ochrony klubu nocnego tłumaczy zamieszanie z Hålandem OFICJALNIE: Komunikat UEFA w sprawie Manchesteru City i decyzji TAS OFICJALNIE: Komunikat UEFA w sprawie Manchesteru City i decyzji TAS Grabara może zostać znowu wypożyczony Grabara może zostać znowu wypożyczony Złoty But: Cristiano Ronaldo rozpoczął pogoń za Lewandowskim Złoty But: Cristiano Ronaldo rozpoczął pogoń za Lewandowskim

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy