OFICJALNIE: Bohater rekordowego transferu Wolverhampton znów zmienia klub. Fábio Silva przenosi się do Holandii

OFICJALNIE: Bohater rekordowego transferu Wolverhampton znów zmienia klub. Fábio Silva przenosi się do Holandii fot. Wolverhampton Wanderers
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PSV Eindhoven

Fábio Silva skrócił swój pobyt w Anderlechcie na rzecz zaliczenia przeprowadzki w ramach półrocznego wypożyczenia z Wolverhampton do PSV Eindhoven.

Przedstawiciele „Wilków” poczynili we wrześniu 2020 roku znaczącą inwestycję w postaci wyłożenia rekordowych wówczas 40 milionów euro na sprowadzenie młodego napastnika z FC Porto.

Władze angielskiego klubu wiele sobie obiecywały po utalentowanym 20-latku. Ten napotkał jednak spore problemy ze znalezieniem sobie miejsca w Wolverhampton. Z tego powodu na najwyższych szczeblach w zespole zapadła decyzja o wypożyczeniu Fábio Silvy, by w nowym otoczeniu odzyskał właściwy rytm meczowy przed podjęciem drugiej próby zaistnienia w ekipie z Premier League.

W ten sposób młodzieżowy reprezentant Portugalii udał się ostatniego lata do Anderlechtu, gdzie pod względem indywidualnym radził sobie całkiem nieźle w pierwszej części sezonu, zaliczając jedenaście trafień i cztery asysty w 32 rozegranych meczach.

Dobra postawa napastnika nie przełożyła jednak na osiąganie dobrych wyników przez zespół z Belgii. Dlatego 20-letni piłkarz nie zamykał się na zaliczenie przeprowadzki do mocniejszego klubu na podobnych warunkach.

Z takiej otwartości ofensywnego zawodnika postanowiło skorzystać PSV, które w ekspresowym tempie ustaliło z Wolverhampton warunki pozyskania Fábio Silvy do końca trwających rozgrywek z wzięciem na siebie obowiązku pokrycia pełnej pensji Portugalczyka.

W umowie zawartej między drużynami nie znalazła się opcja wykupu. Tym samym 20-letni napastnik załata tymczasowo lukę w linii ataku zespołu prowadzonego przez Ruuda vana Nistelrooya po odejścia Cody'ego Gakpo do Liverpoolu i Noniego Madueke'a do Chelsea.

Jednocześnie w ramach wypracowanych ustaleń swój pobyt w ekipie z Eindhoven zakończył inny piłkarz wypożyczony z „Wilków” - Ki-Jana Hoever, któremu angielska drużyna poszuka teraz nowego miejsca, w którym mógłby regularnie występować, bo nie mógł na to liczyć w Holandii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy