OFICJALNIE: Bohdan Butko w Lechu Poznań

OFICJALNIE: Bohdan Butko w Lechu Poznań fot. Lech Poznań
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Lech Poznań

Bohdan Butko został zawodnikiem Lecha Poznań.

Klub z Poznania potwierdził wypożyczenie prawego obrońcy z Szachtara Donieck. Ukrainiec spędzi w Lechu drugą część sezonu. W klubowym komunikacie nie ma informacji o zawarciu w umowie opcji wykupu.

Butko przybył do Poznania w niedzielę, ale nie jest to jego pierwsza wizyta w stolicy województwa wielkopolskiego. W trakcie pierwotnych testów u zawodnika wykryto kontuzję, która uniemożliwiła mu treningi z drużyną. Uraz nie okazał się jednak poważny i Lech po przeprowadzeniu kolejnych badań zdecydował się pozyskać 29-latka.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że jestem tutaj i dołączam do Lecha Poznań. To nowy rozdział w mojej karierze i chciałbym zaprezentować się jak najlepiej. Przyszedłem tutaj nie tylko po to, żeby grać, ale też żeby pomóc wywalczyć trofea. Jednak równocześnie jest to ważny czas dla mnie, ponieważ chciałbym po dłuższym czasie wrócić do kadry i pojechać na Euro 2020 - powiedział Butko po transferze.

32-krotny reprezentant Ukrainy jest wychowankiem Szachtara, który wypożyczał go również do innych klubów, w tym FK Mariupol oraz Amkara Perm. W barwach zespołu z Doniecka rozegrał 64 spotkania (gol i 13 asyst). W obecnym sezonie ani razu nie wybiegł na murawę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy