OFICJALNIE: Botman w Lille

OFICJALNIE: Botman w Lille
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lille

Lille poinformowało o pozyskaniu Svena Botmana.

Młody defensor spędził miniony sezon na wypożyczeniu w Heerenveen. Jego dobra postawa zaowocowała tym, że zainteresowały się nim mocniejsze zespoły.

W piątek poinformowano, że Botman zostanie nowym zawodnikiem Lille, do którego przenosi się z Ajaksu. Z nowym pracodawcą podpisał kontrakt, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.

Transakcja pochłonęła w jego przypadku osiem milionów euro. Ponadto Holendrzy zastrzegli sobie procent od następnego transferu.

- Miałem zostać w Ajaksie. Taki był plan, jednak Lille nie ustępowało, dlatego też zdecydowałem się ich wysłuchać. Poczułem, że to może być dla mnie lepszy kierunek, dlatego tu jestem - powiedział obrońca.

Defensor rozegrał w minionym sezonie 30 meczów. W tym czasie zdobył dwie bramki i zanotował cztery asysty.

Jest on ponadto reprezentantem Holandii do lat 20.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy