OFICJALNIE: Bournemouth pozyskało talent z Nowej Zelandii

2024-06-05 16:09:20; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Bournemouth pozyskało talent z Nowej Zelandii
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Bournemouth

Bournemouth ogłosiło zakup nowego bramkarza. Został nim Alex Paulsen z Wellington Phoenix FC.

21-letni Alex Paulsen został ogłoszony nowym nabytkiem angielskiego Bournemouth, które miniony sezon zakończyło na dwunastym miejscu w tabeli Premier League.

Młodzieżowy reprezentant Nowej Zelandii do drużyny prowadzonej przez Andoniego Iraolę trafi po trzech latach spędzonych w pierwszej drużynie australijskiego Wellington Phoenix FC, dla którego rozegrał łącznie 36 spotkań. Większość jego dorobku należy jednak do minionej kampanii, w której jego zespół zajął drugie miejsce w A-League, a sam golkiper zanotował 11 czystych kont w 27 występach.

Dobra dyspozycja młodego zawodnika nie przeszła niezauważona, bowiem został on wybrany do jedenastki sezonu australijskiej ekstraklasy oraz drużyny A-League All Stars. Wcześniej, bo w sezonie 2017/2018, mianowany był najlepszym bramkarzem roku w Nowej Zelandii w kategorii U-17, a dwa lata później najlepszym piłkarzem rezerw Wellington Phoenix FC.

- Możliwość gry w najlepszej lidze świata, o której większość młodych piłkarzy tylko marzy, oznacza dla mnie, mojej rodziny i przyjaciół spełnienie marzeń - powiedział Paulsen, który najprawdopodobniej będzie częścią składu Nowej Zelandii na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.