OFICJALNIE: Bournemouth z drugim największym transferem w historii

OFICJALNIE: Bournemouth z drugim największym transferem w historii
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bournemouth

Bournemouth ogłosiło fakt pozyskania Hameda Juniora Traorè z Sassuolo.

„Wisienki” plasują się po dotychczas rozegranych meczach w charakterze beniaminka Premier League w strefie spadkowej. Przedstawiciele klubu wierzą jednak, że ich zespół zakończy trwające zmagania na bezpiecznym miejscu i w następnych rozgrywkach ponownie znajdzie się w elicie.

O takim podejściu władz Bournemouth do tematu świadczy fakt poczynionych inwestycji na rynku w trakcie zimowego okna transferowego w postaci zakontraktowania Dango Ouattary, Antoine'a Semenyo, Matíasa Viñi, Darrena Randolpha, Illi Zabarnego i teraz Hameda Juniora Traorè z Sassuolo.

Iworyjczyk trafił na Vitality Stadium na zasadzie półrocznego wypożyczenia z przymusem wykupu za łączną sumę opiewającą na 30 milionów euro, wraz z zawartymi bonusami, co oznacza dokonanie drugiej największyej inwestycji przez angielski klub od czasu sprowadzenia Jeffersona Lermy z Levante za 30,5 miliona euro.

Po sezonie czeka na niego do podpisania kontrakt do 30 czerwca 2028 roku.

Czterokrotny reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej kończy swoją przygodę z Sassuolo na 111 rozegranych meczach z 18 trafieniami i jedenastoma asystami.

W przypadku ofensywnego pomocnika warto również nadmienić, że na angielskich boiskach występuje jego brat Amad Diallo Traoré. Formalnie jest związany z Manchesterem United, ale obecnie przebywa na wypożyczeniu w Sunderlandzie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika Napoli złożyło ofertę trenerowi. Był łączony z mistrzem Włoch już w 2021 roku Napoli złożyło ofertę trenerowi. Był łączony z mistrzem Włoch już w 2021 roku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy