OFICJALNIE: Bożinow wrócił do Włoch po ponad czterech latach przerwy

OFICJALNIE: Bożinow wrócił do Włoch po ponad czterech latach przerwy fot. Pescara Calcio
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Pescara Calcio

Waleri Bożinow od początku stycznia pozostawał bez klubu, jednak wreszcie znalazł pracodawcę - wraca do Italii, gdzie zagra dla Pescary.

Bożinow większość swojej kariery spędził właśnie we Włoszech. Na poziomie Serie A strzelił 34 bramki i zaliczył 13 asyst, a do tego dołożył 18 trafień i asystę w 91 spotkaniach Serie B. Teraz będzie miał szansę poprawienia tego drugiego bilansu, gdyż Pescara występuje obecnie w drugiej lidze włoskiej. Ostatni raz Italię opuścił w 2015 roku, gdy Ternanę zamienił na Partizan.

Wiadomości na temat długości kontraktu 33-letniego atakującego nie podano w komunikacie, jednak można spodziewać się jego obowiązywania do końca trwającego sezonu.

Bożinow karierę rozpoczynał na Malcie jako nastolatek w Pietà Hotspurs, gdzie wypatrzyli go skauci Lecce. Później zmieniał kluby jak rękawiczki. Zaliczył w międzyczasie kilka uznanych marek, chociaż najczęściej tylko na chwilę, jak Juventus, Manchester City, Parmę, Sporting. W 2019 roku reprezentował barwy bułgarskich Botew Wraca i Lewskiego Sofia.

Największy transfer kariery zaliczył jeszcze jako 19-latek, gdy Lecce zamienił na Fiorentinę za niespełna 15 milionów euro.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Real Madryt z finansowym plusem za sezon 2019/2020 [OFICJALNIE] Real Madryt z finansowym plusem za sezon 2019/2020 [OFICJALNIE] Premier League: Dobre wieści w sprawie Raúla Jiméneza. Nowy komunikat [OFICJALNIE] Premier League: Dobre wieści w sprawie Raúla Jiméneza. Nowy komunikat [OFICJALNIE] Borussia Dortmund: Kontuzja Haalanda [OFICJALNIE] Borussia Dortmund: Kontuzja Haalanda [OFICJALNIE] ESPN 100: Najlepsi trenerzy świata. Klopp znów na czele. Za nim sześć nowych twarzy ESPN 100: Najlepsi trenerzy świata. Klopp znów na czele. Za nim sześć nowych twarzy Wisła Kraków: Z chaosu wyłania się porządek - przedstawiamy sylwetkę Petera Hyballi Wisła Kraków: Z chaosu wyłania się porządek - przedstawiamy sylwetkę Petera Hyballi FIFA 21: Ibrahimović nie odpuszcza. Szwed odpowiada EA Sports FIFA 21: Ibrahimović nie odpuszcza. Szwed odpowiada EA Sports ESPN 100: Najlepsi obrońcy świata. Dominacja Liverpoolu utrzymana ESPN 100: Najlepsi obrońcy świata. Dominacja Liverpoolu utrzymana

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy