OFICJALNIE: Bożinow wrócił do Włoch po ponad czterech latach przerwy

OFICJALNIE: Bożinow wrócił do Włoch po ponad czterech latach przerwy fot. Pescara Calcio
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Pescara Calcio

Waleri Bożinow od początku stycznia pozostawał bez klubu, jednak wreszcie znalazł pracodawcę - wraca do Italii, gdzie zagra dla Pescary.

Bożinow większość swojej kariery spędził właśnie we Włoszech. Na poziomie Serie A strzelił 34 bramki i zaliczył 13 asyst, a do tego dołożył 18 trafień i asystę w 91 spotkaniach Serie B. Teraz będzie miał szansę poprawienia tego drugiego bilansu, gdyż Pescara występuje obecnie w drugiej lidze włoskiej. Ostatni raz Italię opuścił w 2015 roku, gdy Ternanę zamienił na Partizan.

Wiadomości na temat długości kontraktu 33-letniego atakującego nie podano w komunikacie, jednak można spodziewać się jego obowiązywania do końca trwającego sezonu.

Bożinow karierę rozpoczynał na Malcie jako nastolatek w Pietà Hotspurs, gdzie wypatrzyli go skauci Lecce. Później zmieniał kluby jak rękawiczki. Zaliczył w międzyczasie kilka uznanych marek, chociaż najczęściej tylko na chwilę, jak Juventus, Manchester City, Parmę, Sporting. W 2019 roku reprezentował barwy bułgarskich Botew Wraca i Lewskiego Sofia.

Największy transfer kariery zaliczył jeszcze jako 19-latek, gdy Lecce zamienił na Fiorentinę za niespełna 15 milionów euro.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy