OFICJALNIE: Brazylia zrównuje wynagrodzenia kobiet i mężczyzn!

OFICJALNIE: Brazylia zrównuje wynagrodzenia kobiet i mężczyzn!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CBF

Brazylijska Konfederacja Piłki Nożnej ogłosiła, że reprezentanci i reprezentantki „Canarinhos” będą otrzymywać od teraz identyczne wynagrodzenie za występy w narodowych barwach.

W ostatnich latach toczy się nieustanna dyskusja na temat zrównania wynagrodzenia otrzymywanego przez kobiety i mężczyzn za wykonywanie tych samych czynności w określonym zawodzie.

Te rozmowy nie omijają także świata piłki nożnej, gdzie na podjęcie przełomowej decyzji zdecydowali się przedstawiciele brazylijskiego futbolu, którzy postanowili zrównać pensje pobierane przez reprezentantów i reprezentantki „Canarinhos”.

- CBF wyrównało od marca bieżącego roku wynagrodzenie i nagrody pieniężne dla mężczyzn oraz kobiet występujących w drużynie narodowej, co oznacza, że zawodniczki będą otrzymywać identyczne pieniądze za osiągane wyniki, co zawodnicy - poinformował Rogério Caboclo, prezes federacji.

Tym samym kraj z Ameryki Południowej dołączył do Norwegii, Nowej Zelandii i Australii, gdzie przedstawiciele tamtejszego futbolu zdecydowali się na wprowadzenie identycznego kroku już jakiś czas temu.

O uzyskanie równych płac walczą w dalszym ciągu reprezentantki innych krajów. Spośród nich najgłośniej swój sprzeciw wobec zróżnicowaniu pobieranego wynagrodzenia wyrażają piłkarki Stanów Zjednoczonych, które po wygraniu Mistrzostw Świata w 2019 roku złożył nawet pozew do sądu w tej sprawie.

Ten nie przyznał im jednak racji, ale mimo to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kobiecym świecie futbolu (cztery tytuły mistrzyń świata i cztery złote medale olimpijskie) nie poddaje się i teraz z pewnością będzie próbowała wykorzystać decyzję podjętą przez członków Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy