OFICJALNIE: Bronn drugim najdroższym piłkarzem w dziejach Metz

OFICJALNIE: Bronn drugim najdroższym piłkarzem w dziejach Metz
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Metz

FC Metz sfinalizowało przeprowadzkę Dylana Bronna.

„Les Grenats” w obecnym sezonie jak na razie zajmuje miejsce tuż przed strefą spadkową z Ligue 1, nie dziwi więc fakt, że sięgają oni po posiłki. Najpierw ich barwy zasilił Vincent Pajot, który został wypożyczony z Angers do końca czerwca z opcją kupna, a teraz potwierdzony został transfer Dylana Bronna.

Tunezyjczyk urodzony nad Sekwaną możliwość postawienia pierwszych kroków w dorosłym futbolu otrzymał od Cannes, skąd następnie trafił do Niort. Tam pokazał się z na tyle dobrej strony, że jego pozyskaniem zainteresowało się belgijski Gent. Mało tego, zaowocowało to transferem wartym milion euro.

Po dwóch i pół roku 24-letni środkowy defensor, który może także grać na boku obrony, zdecydował się na powrót do Francji. Sprowadzenie go jednak nie było takie proste, dlatego FC Metz musiało wyłożyć na jego angaż aż 4,5 miliona euro, co stanowi drugi największy wydatek w dziejach klubu z regionu Lotaryngia. Więcej zapłacono tylko ubiegłego lata (sześć milionów euro) za sprowadzonego z rezerw Chelsea Victoriena Angbana.

Bronn w barwach Gentu uzbierał 77 występów, które okrasił dziesięcioma trafieniami. Po drodze było mu dane rozegrać 20 spotkań w trykocie reprezentacji Tunezji.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Europy: AZ Alkmaar z dużym ogniskiem koronawirusa. Mecz z Napoli zagrożony Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników (w tym... Xavi 🤔) Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników (w tym... Xavi 🤔) Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy