OFICJALNIE: Bronn drugim najdroższym piłkarzem w dziejach Metz

OFICJALNIE: Bronn drugim najdroższym piłkarzem w dziejach Metz
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Metz

FC Metz sfinalizowało przeprowadzkę Dylana Bronna.

„Les Grenats” w obecnym sezonie jak na razie zajmuje miejsce tuż przed strefą spadkową z Ligue 1, nie dziwi więc fakt, że sięgają oni po posiłki. Najpierw ich barwy zasilił Vincent Pajot, który został wypożyczony z Angers do końca czerwca z opcją kupna, a teraz potwierdzony został transfer Dylana Bronna.

Tunezyjczyk urodzony nad Sekwaną możliwość postawienia pierwszych kroków w dorosłym futbolu otrzymał od Cannes, skąd następnie trafił do Niort. Tam pokazał się z na tyle dobrej strony, że jego pozyskaniem zainteresowało się belgijski Gent. Mało tego, zaowocowało to transferem wartym milion euro.

Po dwóch i pół roku 24-letni środkowy defensor, który może także grać na boku obrony, zdecydował się na powrót do Francji. Sprowadzenie go jednak nie było takie proste, dlatego FC Metz musiało wyłożyć na jego angaż aż 4,5 miliona euro, co stanowi drugi największy wydatek w dziejach klubu z regionu Lotaryngia. Więcej zapłacono tylko ubiegłego lata (sześć milionów euro) za sprowadzonego z rezerw Chelsea Victoriena Angbana.

Bronn w barwach Gentu uzbierał 77 występów, które okrasił dziesięcioma trafieniami. Po drodze było mu dane rozegrać 20 spotkań w trykocie reprezentacji Tunezji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] Wisła Kraków podjęła rozmowy z nowym kandydatem na trenera. Jako piłkarz rozegrał ponad 400 meczów w topowej lidze Wisła Kraków podjęła rozmowy z nowym kandydatem na trenera. Jako piłkarz rozegrał ponad 400 meczów w topowej lidze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy