OFICJALNIE: Bruce Buck żegna się z funkcją prezesa po blisko dwóch dekadach. Marina Granowskaja również straci swoją posadę

OFICJALNIE: Bruce Buck żegna się z funkcją prezesa po blisko dwóch dekadach. Marina Granowskaja również straci swoją posadę fot. Chelsea FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Chelsea | The Telegraph

Chelsea poinformowała w poniedziałek, że wraz z końcem czerwca z klubem pożegna się Bruce Buck. 76-latek od blisko dwóch dekad pełnił funkcję prezesa stołecznego klubu. Wydaje się, że jego los podzieli też Marina Granowskaja - twierdzi „The Telegraph”.

Inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała, że ze względu na sankcje, które narzucił na rosyjskich oligarchów zachód, zmuszony do sprzedaży Chelsea został Roman Abramowicz.

Od tamtej pory trwało gorączkowe poszukiwanie kogoś, kto zastąpi 55-latka. Ostatecznie najkonkretniejsza okazała się propozycja, która spłynęła na Stamford Bridge od amerykańsko - szwajcarskiego konsorcjum, na którego czele stanął Todd Boehly.

Wraz z jego przyjściem w klubie zarządzono nowe porządki. Głównym tematem w poniedziałek jest informacja o odejściu dotychczasowego prezesa Chelsea, którym był Bruce Buck.

76-latek pełnił tę funkcję nieprzerwanie od 2003 roku. Teraz jednak ustępuje, a wraz z końcem czerwca jego umowa przejdzie do historii. Pozostanie jednak w Londynie i nadal będzie wspierał „The Blues” jako doradca.

- Jestem dumny, że pomogłem odnieść Chelsea wiele sukcesów tak na boisku, jak i poza nim. Udało mi się wywrzeć też pozytywny wpływ na tutejszą społeczność, a to cieszy. Teraz jest właściwy czas, by ustąpić i pozwolić nowym właścicielom budować odpowiednie fundamenty. Ich wizja jest fascynująca i nie mogę doczekać się realizacji zamiarów. Chcę im pomóc - powiedział.

Okazuje się, że z funkcją pożegna się nie tylko wspomniany Buck, ale też i Marina Granowskaja. Rosjanka była członkinią zarządu i odpowiadała za negocjacje z piłkarzami. Współpracę z nią bardzo cenił sobie menedżer Thomas Tuchel.

Teraz jednak prawdopodobnie podzieli ona losy 76-latka i dołączy do grupy doradców - twierdzi „The Telegraph”. Decyzja ma zostać ogłoszona przed zamknięciem okna transferowego.

Prezesem zostanie natomiast prawdopodobnie właściciel klubu Todd Boehly.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy