OFICJALNIE: Bułgaria ukarana za skandal rasistowski podczas meczu z Anglią

OFICJALNIE: Bułgaria ukarana za skandal rasistowski podczas meczu z Anglią
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: UEFA

W połowie października Anglia rywalizowała na wyjeździe z Bułgarią. Mecz rozgrywany w ramach eliminacji do Euro 2020 był dwukrotnie przerywany, co miało związek z zachowaniem rasistowskim ze strony miejscowych kibiców. Dzisiaj tą sprawą zajęła się UEFA.

Chociaż „Synowie Albionu” wygrali 6:0, nie zapamiętają najlepiej podróży do Bułgarii. Na miejscu doświadczyli bowiem ataków na tle rasistowskim, czego efektem było przerwanie przez arbitra głównego zawodów w 28. i 43. minucie spotkania. Koniec końców spiker na polecenie sędziego przekazał, że jeśli to się powtórzy, zakończy on mecz, a gospodarzy czeka dotkliwa kara. W drugiej połowie sytuacja uległa poprawie, lecz po ostatnim gwizdku o całej sprawie wciąż było głośno.

Selekcjoner Bułgarów oświadczył, że niczego nie słyszał, po czym kilka dni później zrezygnował z posady. Wcześniej do dymisji podał się Borisław Michajłow, prezydent Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej. Na tym jednak nie koniec.

Dzisiaj UEFA postanowiła bowiem nałożyć karę na bułgarską federację i zdecydowała, że najbliższy mecz w roli gospodarza Bułgaria rozegra przy zamkniętych trybunach, a jeśli dojdzie do podobnych zdarzeń z jej udziałem w ciągu najbliższych dwóch lat, spotka ją ta sama kara. Oprócz tego w dwóch najbliższych spotkaniach domowych Bułgarzy muszą usytuować na stadionie specjalny baner odwołujący się do gry bez udziału rasizmu. Bułgarzy nie uniknęli także kary finansowej, która w jej przypadku wynosi łącznie 85 tysięcy euro (75 tysięcy za zachowania rasistowskie i kolejne dziesięć z powodu zakłóceń podczas grania hymnu narodowego).

Po siedmiu kolejkach eliminacji do Euro 2020 Bułgaria zajmuje ostatnie miejsce w grupie A i ma na swoim koncie trzy punkty. Jej ostatnim rywalem będą Czesi, a starcie to zostanie rozegrane 17 listopada w Sofii. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór Złoty But: Lewandowski nowym liderem Złoty But: Lewandowski nowym liderem Coutinho dostępny za zaledwie 10 milionów euro?! FC Barcelona otwarta na ponowne wypożyczenie Coutinho dostępny za zaledwie 10 milionów euro?! FC Barcelona otwarta na ponowne wypożyczenie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy