Oficjalnie: Butland wypożyczony do Leeds

Oficjalnie: Butland wypożyczony do Leeds
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Leeds United A.F.C.

Reprezentant Anglii Jack Butland do końca obecnego sezonu będzie bramkarzem Leeds United – donosi oficjalna strona angielskiego klubu.

Leeds United doszło do porozumienia ze Stoke City w sprawie wypożyczenia reprezentanta Anglii, Jacka Butlanda. Piłkarz będzie graczem drużyny występującej w Championship do końca trwania obecnego sezonu.

To nie pierwsze wypożyczenie ze Stoke dla Jacka Butlanda w karierze. 22-letni Anglik na tej zasadzie był już piłkarzem Barnsley i Birmingham City.

- Jesteśmy zachwyceni z zaakceptowania umowy dotyczącej wypożyczenia Jacka Butlanda do końca sezonu. Oczywistym jest, że ma duże ambicje. Ma za sobą debiut w reprezentacji Anglii, wiem też, że nie może się doczekać, by do nas dołączyć i stać częścią naszego zespołu - powiedział zadowolony z osiągnięcia porozumienia menadżer zespołu Brian McDermott.

Butland trafił do Stoke City w 2013 roku za 3.5 miliona funtów z Birmingham City. Młody Anglik ma za sobą występ na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Jedyny jak dotąd mecz w seniorskiej drużynie narodowej zaliczył z Włochami.

Piłkarz ma być dostępny dla Leeds już w najbliższym spotkaniu ligowym przeciwko Middlesborugh.

Wcześniej informowaliśmy, że blisko wypożyczenia do Leeds jest inny bramkarz występujący na co dzień w Premier League, Heurelho Gomes. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy