OFICJALNIE: Był łączony z powrotem do Ekstraklasy, trafił do Wieczystej Kraków

OFICJALNIE: Był łączony z powrotem do Ekstraklasy, trafił do Wieczystej Kraków fot. Wieczysta Kraków
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Wieczysta Kraków

Wieczysta Kraków poinformowała o zakontraktowaniu Simeona Sławczewa.

Simeon Sławczew występował już w Polsce między 2016 a 2018 rokiem, będąc dwukrotnie wypożyczanym ze Sportingu do Lechii Gdańsk. W tym czasie rozegrał 50 meczów w Ekstraklasie, notując jedno trafienie i siedem asyst. Niedługo po opuszczeniu naszego kraju Bułgar tym razem definitywnie przeniósł się do Karabachu, z którym zdobył tytuł mistrza Azerbejdżanu. Już po tym był z kolei związany z Lewskim Sofia oraz Łokomotiwem Sofia.

Od 1 stycznia defensywny pomocnik był wolnym piłkarzem, a więc mógł dołączyć do nowego klubu bez kwoty odstępnego. Sportal.bg podawał kilka dni temu, iż jest on blisko powrotu do Lechii Gdańsk. Powyższe źródło zapowiadało już testy jego medyczne.

Sławczew owszem wróci do Polski, ale dołączył do innego zespołu, a mianowicie do Wieczystej Kraków. 29-latek podpisał z nią kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W nowej drużynie będzie grał z numerem 88 na koszulce.

Wieczysta walczy o awans z III do II ligi. Pierwszą część sezonu zakończyła na trzecim miejscu w tabeli swojej grupy czwartego szczebla rozgrywek ze stratą trzech punktów do ŁKS-u Łagów.

To trzeci zimowy transfer krakowian. Wcześniej pozyskali oni Karola Danielaka oraz Eryka Sobkowa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy