OFICJALNIE: Były gracz Ekstraklasy trafił do Kazachstanu

2024-07-22 16:06:18; Aktualizacja: 2 godziny temu
OFICJALNIE: Były gracz Ekstraklasy trafił do Kazachstanu Fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Żetysu Tałdykorgan [Instagram]

Meik Karwot został zawodnikiem Żetysu Tałdykorgan z Kazachstanu.

31-letni defensywny pomocnik związał się z nowym klubem do końca 2024 roku. Zadebiutował już w jego barwach 20 lipca podczas rywalizacji z drugoligowym Kaspijem Aktau w miejscowym Pucharze Ligi. Spędził wtedy na boisku 25 minut, a jego zespół przegrał 1:2.

Pochodzący z Würselen Niemiec reprezentował na szczeblu młodzieżowym Alemannię Aachen i Borussię Mönchengladbach, a następnie czwartoligowe rezerwy Hannoveru 96.

W lutym 2017 roku przybył do Polski i podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Uzyskał z nim awans do Ekstraklasy, a następnie w jego barwach wystąpił dwukrotnie na tym poziomie. Rundę wiosenną sezonu 2017/2018 spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowej Pogoni Siedlce.

Później rozegrał ponad 100 spotkań dla Radomiaka Radom, z którym przeszedł drogę od II ligi do Ekstraklasy, gdzie zanotował dwie asysty w 21 meczach.

Poza tym był przez rok związany z Zagłębiem Sosnowiec, a na drugą połowę ubiegłego sezonu powrócił do Pogoni Siedlce, uzyskując z nią awans na zaplecze najwyższej polskiej ligi.

Żetysu Tałdykorgan w 2011 roku został wicemistrzem Kazachstanu, a następnie przegrał rywalizację z Lechem Poznań w kwalifikacjach do Ligi Europy. Aktualnie zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli po 13 kolejkach.