OFICJALNIE: Były reprezentant Argentyny trafił do ligi gruzińskiej
2024-02-15 18:49:27; Aktualizacja: 1 rok temu
Gino Peruzzi zamienił peruwiański Club Alianza Lima na gruziński FC Telavi.
W barwach swojego dotychczasowego zespołu 31-letni prawy obrońca rozegrał przez półtora roku 43 mecze, w których strzelił dwa gole i zanotował sześć asyst. Zdobył mistrzostwo Peru, jednak w ubiegłym sezonie nie udało się jego drużynie obronić tytułu.
Argentyńczyk w przeszłości był także zawodnikiem włoskiej Catanii, gdzie zgromadził 22 występy w Serie A i o połowę mniej w Serie B. Trafił wówczas do siatki w rywalizacji z Lazio i zaliczył asystę przeciwko Sampdorii.
W swojej ojczyźnie Gino Peruzzi reprezentował zaś Vélez Sarsfield, Boca Juniors i San Lorenzo. Z dwoma pierwszymi klubami sięgał po tytuł mistrzowski. W 2015 roku zdobył także krajowy puchar.Popularne
Ma ponadto za sobą krótki pobyt na wypożyczeniu w urugwajskim Club Nacional.
W latach 2012-2015 zagrał pięć razy w reprezentacji Argentyny, w tym trzykrotnie podczas eliminacji do mistrzostw świata.
FC Telavi został założony siedem lat temu, a od 2020 roku występuje na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Gruzji. W ubiegłym sezonie zajął ósme miejsce na dziesięć drużyn i utrzymał się dzięki wygranej w barażu.
W zespole tym Gino Peruzzi spotka się między innymi z Filipem Lesniakiem, który do niedawna był związany z Wisłą Płock.










![Ma na koncie 37 występów w Ekstraklasie. Teraz powrócił do swojego byłego klubu [OFICJALNIE]](img/photos/115119/170x113/alex-sobczyk.jpg)




![Łączono go z transferem do Ekstraklasy. Zagra dla 20-krotnego mistrza kraju [OFICJALNIE]](img/photos/114513/170x113/nejc-gradisar.jpg)


![Ma na koncie 37 występów w Ekstraklasie. Teraz powrócił do swojego byłego klubu [OFICJALNIE]](img/photos/115119/90x60/alex-sobczyk.jpg)




![Łączono go z transferem do Ekstraklasy. Zagra dla 20-krotnego mistrza kraju [OFICJALNIE]](img/photos/114513/90x60/nejc-gradisar.jpg)





