OFICJALNIE: Cabaye w Saint-Étienne

OFICJALNIE: Cabaye w Saint-Étienne fot. Al-Nasr
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: AS Saint-Étienne

Do AS Saint-Étienne dołączył Yohan Cabaye.

Doświadczony środkowy pomocnik pozostał bez przynależności klubowej od momentu, gdy postanowił rozstać się z dubajskim Al Nasr, tj. od stycznia bieżącego roku. Przez ten okres wiele zespołów zabiegało o jego względy. W tej grupie można wymienić, chociażby Crystal Palace.

Ostatecznie jednak zawodnik nie zdecydował się na powrót do Premier League i będzie kontynuował przygodę z piłką na ojczystych boiskach.

33-latek we wtorek przechodził testy medyczne przed transferem do Saint-Étienne. Te wypadły pomyślnie, dlatego związał się on ze wspomnianą pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2020 roku.

W tym kontekście dodajmy, że nie bez znaczenia był również fakt, że w zespole z Ligue 1 występuje Mathieu Debuchy, a więc prywatnie przyjaciel środkowego pomocnika mającego na swoim koncie występy w Newcastle United czy Paris Saint-Germain.

Cabaye zanotował łącznie na francuskich boiskach 229 spotkań, w których strzelił 31 goli i zanotował tyle samo asyst.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Atlético Madryt: Im strzelać nie kazano. Najgorszy wynik bramkowy w 83 sezonach na poziomie pierwszej ligi! Atlético Madryt: Im strzelać nie kazano. Najgorszy wynik bramkowy w 83 sezonach na poziomie pierwszej ligi! Najlepsza jedenastka w historii polskiego futbolu. Plebiscyt PZPN-u zakończony! Najlepsza jedenastka w historii polskiego futbolu. Plebiscyt PZPN-u zakończony! Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy