OFICJALNIE: Cabaye w Saint-Étienne

OFICJALNIE: Cabaye w Saint-Étienne fot. Al-Nasr
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: AS Saint-Étienne

Do AS Saint-Étienne dołączył Yohan Cabaye.

Doświadczony środkowy pomocnik pozostał bez przynależności klubowej od momentu, gdy postanowił rozstać się z dubajskim Al Nasr, tj. od stycznia bieżącego roku. Przez ten okres wiele zespołów zabiegało o jego względy. W tej grupie można wymienić, chociażby Crystal Palace.

Ostatecznie jednak zawodnik nie zdecydował się na powrót do Premier League i będzie kontynuował przygodę z piłką na ojczystych boiskach.

33-latek we wtorek przechodził testy medyczne przed transferem do Saint-Étienne. Te wypadły pomyślnie, dlatego związał się on ze wspomnianą pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2020 roku.

W tym kontekście dodajmy, że nie bez znaczenia był również fakt, że w zespole z Ligue 1 występuje Mathieu Debuchy, a więc prywatnie przyjaciel środkowego pomocnika mającego na swoim koncie występy w Newcastle United czy Paris Saint-Germain.

Cabaye zanotował łącznie na francuskich boiskach 229 spotkań, w których strzelił 31 goli i zanotował tyle samo asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi PSG zmienia strategię. Czas postawić na rodaków PSG zmienia strategię. Czas postawić na rodaków Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy