OFICJALNIE: Carles Pérez podpisał nowy kontrakt z Barceloną. Awans do pierwszego zespołu!

OFICJALNIE: Carles Pérez podpisał nowy kontrakt z Barceloną. Awans do pierwszego zespołu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona poinformowała o przedłużeniu umowy z Carlesem Pérezem. Do dokumentacji wpisano specjalną klauzulę, która zapewnia 21-latkowi przynależność do pierwszego zespołu.

21-latek, który do akademii młodzieżowej „Dumy Katalonii” trafił latem 2012 roku, szansę debiutu w pierwszej drużynie otrzymał w ostatniej kolejce ligowej zeszłego sezonu. Jego prawidłowy rozwój został dostrzeżony przez wysłanników wielu klubów i podczas ostatniego okna transferowego Hiszpan miał na biurku kilka ofert, lecz na życzenie władz katalońskiej ekipy zdecydował się nie zmieniać pracodawcy, co dzisiaj zostało mu wynagrodzone.

W bieżącym sezonie Ernesto Valverde już pięciokrotnie korzystał z jego usług. Dodajmy, że poprzednia umowa gwarantowała mu awans do zespołu zarządzanego przez byłego trenera Athletic Club, jeśli rozegra przynajmniej po 45 minut w siedmiu oficjalnych meczach „Dumy Katalonii”. I chociaż w czterech przypadkach przebywał on na boisku właśnie w takim wymiarze czasowym, zarząd postanowił już dłużej nie czekać i poinformował o przedłużeniu umowy, co jest równoznaczne z upragnionym przeniesieniem do drużyny, w której na co dzień występuje m.in. Lionel Messi. 

Obecne porozumienie wiąże Carlesa Péreza z „Blaugraną” do 30 czerwca 2022 roku i tak jak poprzednio, wpisano do niego klauzulę wykupu o wartości 100 milionów euro. Utalentowany skrzydłowy pomimo krótkiego stażu ma już za sobą premierowe trafienie, które nastąpiło pod koniec sierpnia w pojedynku z Realem Betis. Następny w kolejce jest Ansu Fati.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy