OFICJALNIE: Carlos Tévez definitywnie zakończył karierę

OFICJALNIE: Carlos Tévez definitywnie zakończył karierę fot. shu2260 / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: La Nacion I América TV

Carlos Tévez potwierdził zakończenie kariery piłkarskiej.

Do połowy 2021 roku Carlos Tévez był zawodnikiem Boca Juniors. Potem zdecydował się na zawieszenie swojej kariery. Zawodnik zrobił sobie przerwę, nie wykluczając, że wróci jeszcze na murawę. Kilkanaście miesięcy później wyjaśniło się, że Argentyńczyk już nie zagra.

- Straciłem naprawdę wiele czasu, nie będąc z rodziną. Ale teraz mogę powiedzieć, że kończę grać i jestem na emeryturze. To potwierdzone. Otrzymałem wiele propozycji, ze Stanów Zjednoczonych czy z samej Argentyny, ale dałem już z siebie wszystko jako zawodnik - powiedział 38-latek, który wrócił również wspomnieniami do momentu odejścia z Boca Juniors.

- Dzień wcześniej zadzwoniłem do Riquelme i poprosiłem go o przygotowanie sali konferencyjnej, ponieważ zamierzam ogłosić moje odejście. Tam moja rodzina dowiedziała się, że nie będę już występował. Przestałem grać, ponieważ straciłem mojego kibica numer jeden - powiedział Tévez, mając na myśli swojego ojca, który odszedł w pierwszej części 2021 roku.

Tévez rozpoczął karierę seniorską w Boca. Jego pierwszym zagranicznym klubem było Corinthians, a pierwszym zespołem z Europy - West Ham. Następnie występował w Manchesterze United, Manchesterze City, Juventusie oraz Shanghai Shenhua.

W Europie Tévez między innymi triumfował w Lidze Mistrzów, trzykrotnie wygrał Premier League, dwukrotnie Serie A, Puchar Anglii, Tarczę Wspólnoty, Puchar Włoch i Superpuchar Włoch. Oprócz tego jest pięciokrotnym mistrzem Argentyny, mistrzem Brazylii i triumfatorem Copa Libertadores.

W reprezentacji Argentyny rozegrał 76 meczów, notując 13 trafień. Trzy razy wchodził z nią do finału Copa América (trzy srebrne medale). W 2004 roku został mistrzem olimpijskim.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy