OFICJALNIE: Cheikh wraca do Celty

OFICJALNIE: Cheikh wraca do Celty fot.
Paweł Hanejko
Źródło: Celta Vigo

Celta poinformowała o pozyskaniu Papy Cheikha.

22-latek trafił do Lyonu w sierpniu 2017 roku. Wówczas to Francuzi zapłaci za tej transfer Celcie dziesięć milionów euro. W pierwszym sezonie na początku swojej przygody przez długi czas zmagał się on z kontuzją, a gdy już wrócił do pełni sił, trener nie widział dla niego miejsca w składzie.

Kolejne rozgrywki nie przyniósł znaczącej poprawy i Cheikha nadal grał mało, dlatego działaczy wyrazili zgodę, aby ten zaczął szukać sobie innego miejsca pracy. Zdecydował się na powrót do Celty.

Urodzony w Dakarze piłkarz będzie występował w La Liga na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Znalazł się w niej zapis, mówiący o ewentualnym pierwokupie piłkarza po wspomnianym okresie.

Jeżeli ekipa z Galicji zdecyduje się na definitywne pozyskanie 22-latka, to będzie miała wydać na niego dziewięć milionów euro. Ponadto w kontrakcie znalazły się również bonusy, uzależnione od indywidualnych dokonań zawodnika. Te z kolei mogą łącznie wynieść pięć milionów euro.

Cheikh rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 23 mecze, na które złożyło się 914 minut.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy