OFICJALNIE: Cheikh wraca do Celty

OFICJALNIE: Cheikh wraca do Celty
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Celta Vigo

Celta poinformowała o pozyskaniu Papy Cheikha.

22-latek trafił do Lyonu w sierpniu 2017 roku. Wówczas to Francuzi zapłaci za tej transfer Celcie dziesięć milionów euro. W pierwszym sezonie na początku swojej przygody przez długi czas zmagał się on z kontuzją, a gdy już wrócił do pełni sił, trener nie widział dla niego miejsca w składzie.

Kolejne rozgrywki nie przyniósł znaczącej poprawy i Cheikha nadal grał mało, dlatego działaczy wyrazili zgodę, aby ten zaczął szukać sobie innego miejsca pracy. Zdecydował się na powrót do Celty.

Urodzony w Dakarze piłkarz będzie występował w La Liga na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Znalazł się w niej zapis, mówiący o ewentualnym pierwokupie piłkarza po wspomnianym okresie.

Jeżeli ekipa z Galicji zdecyduje się na definitywne pozyskanie 22-latka, to będzie miała wydać na niego dziewięć milionów euro. Ponadto w kontrakcie znalazły się również bonusy, uzależnione od indywidualnych dokonań zawodnika. Te z kolei mogą łącznie wynieść pięć milionów euro.

Cheikh rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 23 mecze, na które złożyło się 914 minut.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Real Madryt: James Rodríguez nie zagra już w barwach „Królewskich” Real Madryt: James Rodríguez nie zagra już w barwach „Królewskich”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy