OFICJALNIE: Cheikh wraca do Celty

OFICJALNIE: Cheikh wraca do Celty
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Celta Vigo

Celta poinformowała o pozyskaniu Papy Cheikha.

22-latek trafił do Lyonu w sierpniu 2017 roku. Wówczas to Francuzi zapłaci za tej transfer Celcie dziesięć milionów euro. W pierwszym sezonie na początku swojej przygody przez długi czas zmagał się on z kontuzją, a gdy już wrócił do pełni sił, trener nie widział dla niego miejsca w składzie.

Kolejne rozgrywki nie przyniósł znaczącej poprawy i Cheikha nadal grał mało, dlatego działaczy wyrazili zgodę, aby ten zaczął szukać sobie innego miejsca pracy. Zdecydował się na powrót do Celty.

Urodzony w Dakarze piłkarz będzie występował w La Liga na zasadzie wypożyczenia. Umowa zawarta między podmiotami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Znalazł się w niej zapis, mówiący o ewentualnym pierwokupie piłkarza po wspomnianym okresie.

Jeżeli ekipa z Galicji zdecyduje się na definitywne pozyskanie 22-latka, to będzie miała wydać na niego dziewięć milionów euro. Ponadto w kontrakcie znalazły się również bonusy, uzależnione od indywidualnych dokonań zawodnika. Te z kolei mogą łącznie wynieść pięć milionów euro.

Cheikh rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 23 mecze, na które złożyło się 914 minut.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Piłkarz jednego gola Piłkarz jednego gola Lech Poznań złożył ofertę za Daniego Ramíreza Lech Poznań złożył ofertę za Daniego Ramíreza OFICJALNIE: Nikola Kuveljić w Wiśle Kraków OFICJALNIE: Nikola Kuveljić w Wiśle Kraków Lukas Podolski znowu nie dla Górnika Zabrze. Znalazł nowy klub... Lukas Podolski znowu nie dla Górnika Zabrze. Znalazł nowy klub... OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz w Al-Faisaly OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz w Al-Faisaly Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy