OFICJALNIE: Chelsea zatwierdziła zmiany w zarządzie. Marina Granowskaja odchodzi z klubu

OFICJALNIE: Chelsea zatwierdziła zmiany w zarządzie. Marina Granowskaja odchodzi z klubu fot. Chelsea FC
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Chelsea FC

Chelsea przedstawiła listę nowo zatrudnionych pracowników w swoim zarządzie.

W poprzednim miesiącu w pełni udało się sfinalizować transakcję przejęcia klubu z rąk Romana Abramowicza, który w marcu został objęty sankcjami wskutek powiązań z Władimirem Putinem, odpowiedzialnego za wywołanie wojny w Ukrainie.

Brytyjski rząd udzielił zgody na prawne przejęcie funkcji właściciela przez konsorcjum, na którego czele stanął Todd Boehly. To właśnie Amerykanin ostatecznie został powołany na stanowisko prezesa Chelsea, zastępując Bruce'a Bucka.

„Jako dozorcy Chelsea FC rozpoczęliśmy egzekwowanie naszej długoplanowej wizji i planu dla tego klubu, kreując niesamowite doświadczenia dla lojalnych i pełnych pasji kibiców w celu kontynuacji walki o najwyższe zaszczyty na tle udekorowanej historii.

Ramię w ramię podejmujemy się współpracy, poważnie angażując się w odnoszenie zwycięstw zarówno na boisku, jak i poza nim” – powiedział Boehly, cytowany w oficjalnym komunikacie.

W tym samym oświadczeniu wspomniano także o zakończeniu współpracy z Mariną Granowskają, która pełniła urząd dyrektora sportowego przez niemal dziewięć lat. Przez okres tymczasowy jej obowiązki przejmie Todd Boehly.

W komunikacie padło zarazem zapewnienie, że Rosjanka będzie do dyspozycji Boehly'ego i całego klubu przez cały letni okres transferowy.

Lista pozostałych członków zarządu Chelsea FC:

• Behdad Eghbali i José E. Feliciano -  współwłaściciele klubu, współzałożyciele i partnerzy Clearlake Capital

• Mark Walter - współwłaściciel Chelsea, współzałożyciel i prezes Guggenheim Partners, właściciel Los Angeles Dodgers, Los Angeles Lakers oraz Los Angeles Sparks

• Hansjörg Wyss - współwłaściciel Chelsea, założyciel własnej fundacji

• Jonathan Goldstein - współwłaściciel Chelsea, współzałożyciel i prezes Cain International

• Barbara Charone - dyrektor i współzałożycielka MBC PR

• Lord Daniel Finkelstein - Oficer Orderu Imperium Brytyjskiego, felietonista i były dyrektor wykonawczy „The Times”

• James Pade, partner i dyrektor zarządzający Clearlake Capital

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy