OFICJALNIE: Chojniczanka Chojnice sprowadziła ukraińskiego obrońcę

OFICJALNIE: Chojniczanka Chojnice sprowadziła ukraińskiego obrońcę fot. Robson90 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Chojniczanka Chojnice

Chojniczanka Chojnice poinformowała o dokonaniu wzmocnienia. Sprowadzony został Hlib Buchał.

Sytuacja podopiecznych Krzysztofa Brede na półmetku rozgrywek I ligi nie wygląda najlepiej. Drużyna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Klubowe władze doszły do wniosku, że pomocne w walce o utrzymanie będą wzmocnienia. Przybył ex-stoper Arsienału Kijów czy Metalista Charków.

Gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, a FIFA otworzyła dodatkowe okienko, Hlib Buchał wyjechał do Czech, gdzie bronił barw SK Sigma Olomouc B. Z kolei ubiegłego lata dołączył on do bułgarskiego Hebyra Pazardżik.

W jego koszulce Ukrainiec zgromadził 14 występów i raz wpisał się na listę strzelców.

Teraz 27-latek ponownie zmienił barwy klubowe. Zasmakuje w grze nad Wisłą.

Zawodnik mierzący 190 centymetrów wzrostu został sprowadzony przez Chojniczankę Chojnice na mocy transferu definitywnego. Jego umowa obowiązuje do 30 czerwca i zawiera opcję przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy.

Buchał otrzymał koszulkę z numerem 38 i wszyscy w Chojnicach liczą, że z nim na pokładzie uda się poprawić grę w defensywie.

– Liczymy, że Ukrainiec będzie dla naszego zespołu tym, czego brakowało nam w linii defensywnej – powiedział Dawid Frąckowiak, dyrektor sportowy.

Na swoim koncie ma on 20 spotkań w ukraińskiej ekstraklasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy