OFICJALNIE: Chris Wilder zwolniony z Sheffield United

OFICJALNIE: Chris Wilder zwolniony z Sheffield United
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sheffield United

Zmiana menedżera w Premier League. Zasłużony trener Sheffield United, Chris Wilder, został zwolniony po blisko pięciu latach na stanowisku.

Szkoleniowiec objął drużynę „Szabli” w 2016 roku w League One. W ciągu zaledwie trzech lat doprowadził ją do Premier League. W pierwszym sezonie w angielskiej ekstraklasie żelazna defensywa z Deanem Hendersonem w bramce pozwoliła zająć znakomite dziewiąte miejsce.

Jednak aktualny sezon jest zupełnie inny. Sheffield zajmuje ostatnią pozycję. Wygrało zaledwie cztery spotkania, strzeliło najmniej goli, a do strefy gwarantującej utrzymanie już teraz traci aż dwanaście punktów.

Z tego powodu na spotkanie 53-latka z zarządem ustalono warunki rozwiązania kontraktu.

Jak donoszą media, relacje właściciela z trenerem od jakiegoś czasu sukcesywnie się psuły. Wilder podobno domagał się zatrudnienia dyrektora sportowego oraz wzmocnień składu w zimowym okienku transferowym.

Po porażce 0:2 z Southampton w zeszły weekend skrytykował działania zarządu.

- Jest tak wiele spraw, którymi musimy się zająć. Musimy zatrzymać naszych najlepszych graczy. Wyglądaliśmy, jakbyśmy ścigali się sami ze sobą - powiedział zdenerwowany.

Nowy menedżer nie będzie miał łatwego początku, bowiem w najbliższym czasie Sheffield zmierzy się z Leicester, Chelsea, Leeds oraz Arsenalem.

Chris Wilder w ciągu 20 lat trenował jedynie drużyny z niższych lig angielskich: Northampton, Oxford, Halifax oraz Alfreton.

Tymczasowo obowiązki menedżera Sheffield United przejął 43-letni Paul Heckingbottom, dotychczas pracujący z młodzieżowym zespołem. Wśród faworytów do przejęcia pierwszej drużyny na stałe pojawia się między innymi nazwisko Steve'a Bruce'a.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy