OFICJALNIE: Christian Eriksen ponownie w Premier League

OFICJALNIE: Christian Eriksen ponownie w Premier League fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Brentford FC

Christian Eriksen melduje się w Premier League. Na zasadzie wolnego transferu wzmocnił Brentford FC.

Duńczyk podpisał umowę do końca czerwca. Wedle wcześniejszych nieoficjalnych doniesień kontrakt zawiera opcję przedłużenia do 30 czerwca 2023 roku.

Kariera ofensywnego pomocnika stanęła pod znakiem zapytania po wydarzeniach z 12 czerwca. Wówczas podczas meczu Mistrzostw Europy przeciwko Finlandii zawodnik padł bezwładnie na boisko, a jego serce na chwilę zatrzymało się. Na szczęście szybka reakcja kolegów z zespołu i służb medycznych pozwoliła na uniknięcie tragedii.

Eriksen szybko wrócił do zdrowia, jednak konieczne okazało się w jego przypadku wszczepienie w jego serce kardiowertera-defibrylatora. To z kolei oznaczało brak możliwości dalszej gry w Interze Mediolan we Włoszech ze względu na tamtejsze przepisy.

Umowa została rozwiązana, a 29-latek coraz intensywniej przygotowywał się do powrotu na boisko - najpierw indywidualnie, potem podczas treningów z młodzieżowym zespołem Ajaksu, w końcu w Brentfordzie. Medyczne sprawdziany w Anglii nie wykazały problemów, więc już wkrótce zobaczymy Duńczyka na boiskach Premier League.

109-krotny reprezentant Danii w przeszłości grał w barwach Tottenhamu. Jego bilans w Premier League to 51 bramek i 67 asyst w 226 meczach.

Czternasty obecnie klub w tabeli Premier League tym samym wzmacnia się w walce o utrzymanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy