OFICJALNIE: Club Brugge zapłacił trzy miliony euro za 18-latka

OFICJALNIE: Club Brugge zapłacił trzy miliony euro za 18-latka
Jan Piekutowski
Jan Piekutowski
Źródło: Club Brugge

Club Brugge, klub występujący w belgijskiej ekstraklasie, poinformował, że od następnego sezonu dołączy do niego Odilon Kossounou.

18-letni stoper gra obecnie w drużynie Hammarby, gdzie trafił prosto z rodzimego ASEC Mimosas. Nie dostawał wielu szans w szwedzkim zespole, rozgrywając łącznie dziewięć meczów w lidze i pucharach.

Zawodnik uchodzi jednak za wielki talent. Przymierza się go do  coraz to starszych reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Wkrótce powinien zadebiutować też w seniorach.
Pomóc ma mu w tym transfer do większego europejskiego klubu. Belgowie słyną z dobrego podejścia do afrykańskich graczy, a sam Odilon będzie miał dużo czasu na spokojny rozwój. Z belgijskim klubem związał się umową do 30 czerwca 2023 roku.

Podobnie jak w przypadku jego pierwszego transferu, tak i teraz nie ujawniono kwoty, jaką zapłacił nowy pracodawca. Wiadomo jedynie, że na konto Hammarby nigdy wcześniej nie wpłynęło tyle pieniędzy. Według nieoficjalnych doniesień były to trzy miliony euro, a do tego mogą dojść jeszcze ewentualne bonusy.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy