OFICJALNIE: Club Brugge zapłacił trzy miliony euro za 18-latka

OFICJALNIE: Club Brugge zapłacił trzy miliony euro za 18-latka
Jan Piekutowski
Jan Piekutowski
Źródło: Club Brugge

Club Brugge, klub występujący w belgijskiej ekstraklasie, poinformował, że od następnego sezonu dołączy do niego Odilon Kossounou.

18-letni stoper gra obecnie w drużynie Hammarby, gdzie trafił prosto z rodzimego ASEC Mimosas. Nie dostawał wielu szans w szwedzkim zespole, rozgrywając łącznie dziewięć meczów w lidze i pucharach.

Zawodnik uchodzi jednak za wielki talent. Przymierza się go do  coraz to starszych reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Wkrótce powinien zadebiutować też w seniorach.
Pomóc ma mu w tym transfer do większego europejskiego klubu. Belgowie słyną z dobrego podejścia do afrykańskich graczy, a sam Odilon będzie miał dużo czasu na spokojny rozwój. Z belgijskim klubem związał się umową do 30 czerwca 2023 roku.

Podobnie jak w przypadku jego pierwszego transferu, tak i teraz nie ujawniono kwoty, jaką zapłacił nowy pracodawca. Wiadomo jedynie, że na konto Hammarby nigdy wcześniej nie wpłynęło tyle pieniędzy. Według nieoficjalnych doniesień były to trzy miliony euro, a do tego mogą dojść jeszcze ewentualne bonusy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy