OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów

OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów fot. Alexandre Brum/Ag. Enquadrar / SPP/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CONMEBOL

CONMEBOL i CONCACAF ogłosiły podpisanie strategicznej umowy o współpracy mającej na celu rozwój piłki nożnej w obu regionach.

Południowoamerykańska konfederacja piłkarska wraz ze swoją odpowiedniczką z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów postanowiły połączyć siły. Zawarte porozumienie o współpracy dotyczy rozgrywek reprezentacji mężczyzn oraz kobiet, a także zmagań klubowych.

Jego pierwszy punkt jest związany z turniejem Copa América 2024, który wydawało się, że będzie organizowany przez Ekwador. Finalnie impreza zostanie rozegrana w Stanach Zjednoczonych i weźmie w niej udział 10 zespołów z Ameryki Południowej i aż sześć ze strefy CONCACAF.

Ekipom z CONMEBOL ma pomóc to w przygotowaniach do kolejnych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Kanadzie, Meksyku i właśnie w Stanach Zjednoczonych. Najlepszym zespołom z północnej części Ameryki też przyda się konkurencyjny turniej.

Latem 2024 roku Stany Zjednoczone zorganizują również CONCACAF W Gold Cup, a więc imprezę dla reprezentacji kobiecych. Weźmie w nim udział osiem zespołów z CONCACAF oraz cztery z CONMEBOL.

Ponadto konfederacje chcą stworzyć nowe rozgrywki dla klubów. Obie miałyby mieć w nich po dwóch przedstawicieli. Trwają prace nad tym, by pierwsza edycja odbyła się w 2024 roku.

- To partnerstwo ma na celu wspieranie dalszego rozwoju męskiej i żeńskiej piłki nożnej w CONCACAF oraz CONMEBOL i będzie korzystne dla obu konfederacji. Pracując ramię w ramię z CONMEBOL, zaoferujemy elitarne zawody, które dadzą więcej możliwości naszym federacjom i wzbudzą zainteresowanie wśród kibiców. Będziemy razem pracować nad tym, aby piłka w obu regionach nadal się rozwijała - powiedział prezydent CONCACAF Victor Montagliani.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy