OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów

OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów fot. Alexandre Brum/Ag. Enquadrar / SPP/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CONMEBOL

CONMEBOL i CONCACAF ogłosiły podpisanie strategicznej umowy o współpracy mającej na celu rozwój piłki nożnej w obu regionach.

Południowoamerykańska konfederacja piłkarska wraz ze swoją odpowiedniczką z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów postanowiły połączyć siły. Zawarte porozumienie o współpracy dotyczy rozgrywek reprezentacji mężczyzn oraz kobiet, a także zmagań klubowych.

Jego pierwszy punkt jest związany z turniejem Copa América 2024, który wydawało się, że będzie organizowany przez Ekwador. Finalnie impreza zostanie rozegrana w Stanach Zjednoczonych i weźmie w niej udział 10 zespołów z Ameryki Południowej i aż sześć ze strefy CONCACAF.

Ekipom z CONMEBOL ma pomóc to w przygotowaniach do kolejnych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Kanadzie, Meksyku i właśnie w Stanach Zjednoczonych. Najlepszym zespołom z północnej części Ameryki też przyda się konkurencyjny turniej.

Latem 2024 roku Stany Zjednoczone zorganizują również CONCACAF W Gold Cup, a więc imprezę dla reprezentacji kobiecych. Weźmie w nim udział osiem zespołów z CONCACAF oraz cztery z CONMEBOL.

Ponadto konfederacje chcą stworzyć nowe rozgrywki dla klubów. Obie miałyby mieć w nich po dwóch przedstawicieli. Trwają prace nad tym, by pierwsza edycja odbyła się w 2024 roku.

- To partnerstwo ma na celu wspieranie dalszego rozwoju męskiej i żeńskiej piłki nożnej w CONCACAF oraz CONMEBOL i będzie korzystne dla obu konfederacji. Pracując ramię w ramię z CONMEBOL, zaoferujemy elitarne zawody, które dadzą więcej możliwości naszym federacjom i wzbudzą zainteresowanie wśród kibiców. Będziemy razem pracować nad tym, aby piłka w obu regionach nadal się rozwijała - powiedział prezydent CONCACAF Victor Montagliani.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy