Oficjalnie: Cosmi zwolniony. Iachini nowym trenerem

Oficjalnie: Cosmi zwolniony. Iachini nowym trenerem fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: AC Siena

Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Siena poinformowała o zwolnieniu Serse Cosmiego. Jego zastępcą będzie Giuseppe Iachini.

Nastąpiło to po wysoko przegranym niedzielnym spotkaniu z Fiorentiną, gdzie zespołowi gości zostały zaaplikowane cztery brami, co oznacza, że toskański klub nadal nie może wygrzebać się ze strefy spadkowej.

Cosmi do zespołu dołączył na początku obecnego sezonu, a w ciągu 17 kolejek udało mu się zebrać 17 punktów, jednak w związku z ujemnymi "oczkami" w związku z udziałem w aferze Calcioscommesse Siena znajduje się na ostatniej pozycji w tabeli Serie A ze stratą czterech punktów do bezpiecznej strefy.
 
Stery w toskańskim zespole przejmie teraz Iachini, który już dziś popołudniu poprowadzi trening swoim podopiecznym. Z 48-letnim Włochem został podpisany sześciomiesięczny kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejny rok.
 
- Jestem tutaj, bo wierzę w tą grupę i umiejętności tych chłopaków. Dziękuję klubowi za szacunek i zaufanie. Każdego dnia z zaangażowaniem będziemy budować cegła po cegle nasze utrzymanie - skomentował nowo zatrudniony trener.
 
Pierwszym sprawdzianem dla Iachiniego i jego sztabu szkoleniowego będzie starcie z Lazio, do którego dojdzie już w środę w Rzymie w ramach rozgrywek Pucharu Włoch.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy